Вибір слухових апаратів: чи можна самостійно обрати прилад без допомоги аудіометриста

Здоров'я

Відновлення слуху та поліпшення якості життя людей з порушеннями у слуховій системі — важливе завдання сучасної медицини. Однак вибір спеціального приладу може бути складним, особливо без допомоги аудіометриста. Для відновлення чутності потрібно купити слуховий апарат, який компенсує втрату сприймати звуки. У цій статті описані основні аспекти таких приладів, їх типи та призначення, а також роль спеціаліста у цьому процесі.

Як обрати слуховий апарат?

При виборі слухового апарату слід враховувати наступні фактори:

  • ступінь втрати слуху;
  • індивідуальні особливості слухового аналізатора;
  • вік та стиль життя пацієнта;
  • рівень фінансового забезпечення.

Щоб зробити вибір правильно, необхідно пройти діагностику, яка включає обстеження слуху у дітей та дорослих. Також слід проконсультуватися з аудіометристом, який розуміє властивості сучасних моделей та за рецептом лікаря допоможе визначити оптимальний тип апарату.

Типи слухових апаратів та їх призначення

Клініка Центр Слуху, яка спеціалізується на апаратах для покращення слуху, пропонує спеціальне медичне обладнання. В продажі доступні слухові апарати різних типів:

  1. Внутрівушні апарати — розміщуються безпосередньо в зовнішньому слуховому каналі. Підходять для людей з легкими та середніми вадами. Відрізняються невеликими розмірами, добре фіксуються.
  2. Внутрішньоканальний — займає лише частину слухового каналу. Підходить для осіб з легкими та середніми порушеннями. Має компактні розміри, надійну фіксацію та можливість регулювання гучності.
  3. Глибокооканальний — встановлюється вглиб слухового каналу. Призначений для корекції легких патологій. Характеризується мінімальними розмірами, майже непомітний та зручний у використанні.
  4. Завушний слуховий апарат — розташовується за вухом. Підходить для людей з важкими та глибокими порушеннями. Має більші розміри, але забезпечує високу якість звуку.
  5. Кишеньковий — найбільший за розмірами. Використовується для корекції глибоких вад. Має регулятор гучності, можливість підключення до телефону або телевізора.
  6. Слуховий апарат-окуляри — інтегрований в оправу окулярів. Призначений для людей з розладами у системах слуху та зору. Зручний у використанні, має регулятор гучності та можливість підключення до різних пристроїв.

Усі прилади поділяються на цифрові та аналогові. Перші використовують мікропроцесори для обробки звуку, що дозволяє точніше налаштувати апарат під індивідуальне сприйняття діапазонів частот. Аналогові – посилюють гучність звуків на усіх частотах одночасно, без можливості налаштувань.

Як допомагає зробити вибір аудіометрист

Це спеціаліст, який займається діагностикою та корекцією порушень слухової системи за допомогою слухового апарату. Він проводить обстеження органів вуха, встановлює діагноз та рекомендує оптимальне медичне обладнання. Клініка “Центр Слуху” пропонує своїм пацієнтам повний спектр послуг, пов’язаних з відновленням слуху, включаючи діагностику, консультацію та підбір оптимального приладу з вивченням індивідуальних особливостей пацієнта. Для професійного обслуговування зверніться до спеціалістів медичного центру у вашому місті.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай