Інформація про самохідний міномет “Тюльпан”

Події

2С4 «Тюльпан» – радянський 240-мм самохідний міномет особливої потужності.

«Тюльпан» призначений для знищення укріплених будівель, фортифікаційних споруд, скопищ живої сили, зброї та військової техніки противника, а також знищення об’єктів та цілей, поразка яких іншим артилерійським засобам недоступна.

Опис конструкції

Самохідний міномет 2С4 «Тюльпан» виконаний за оригінальною безбашенною схемою з відкритою установкою гармати. Корпус машини зварений зі стальних броньованих катаних листів та розділений на три відділення: силове (моторно-трансмісійне), відділення управління та бойове.

В передній частині корпуса по правому борту розташоване моторно-трансмісійне відділення. Зліва від нього знаходиться місце механіка-водія з органами управління шасі. За сидінням механіка водія встановлено робоче місце командира машини з поворотною башенкою. В середній та кормовій частинах корпуса розташовується бойове відділення. У середній частині корпуса встановлені механізовані укладки барабанного типу для розміщення можливого боєкомплекту.

По обох боках укладок вздовж бортів розміщені сидіння членів екіпажу. По правому борту в передній частині знаходиться сидіння оператора, в задній – навідника. По лівому борту встановлено сидіння оператора. У кормовій частині корпуса встановлені два паливні баки.

Засоби спостереження та зв’язку

Заряджання артилерійської міни на навчанні 45-ї артбригади БМ 1 березня 2019 року. Для наведення гармати, здійснення розвідки місцевості вдень та вночі, а також для стрільби з кулемета, в командирській вежі встановлено поєднаний приціл ТКН-3А з прожектором ОУ-3ГК. Для наведення міномета 2Б8 використовується панорамний приціл МП-46М. Місце механіка водія обладнано двома призменними пристроями спостереження ТНПО-160, а також пристроєм нічного бачення ТВНЕ-4Б для водіння вночі.

Зовнішній радіозв’язок підтримується радіостанцією Р-123М. Радіостанція працює в УКВ-діапазоні та забезпечує стійкий зв’язок з однотипними станціями на відстані до 28 км в залежності від висоти антени обох радіостанцій та рельєфу місцевості. Розмови між членами екіпажу здійснюються через апаратуру внутрішнього зв’язку 1В116.

Двигун та трансмісія

У 2С4 встановлено V-подібний 12-циліндровий чотиритактний дизельний двигун В-59У родини В-46 рідинного охолодження з інерційним наддувом потужністю 520 к.с. Окрім дизельного палива, двигун має можливість роботи на керосині марок ТС-1, Т-1 і Т-2.

Трансмісія механічна, двопотічна, з планетарним механізмом повороту. Має шість передніх та дві задні передачі. Максимальна теоретична швидкість руху на шостій передній перед.

Автомобіль також оснащений системою подвійного гальмування, яка забезпечує безпеку під час руху по складному рельєфу. Крім того, 2С4 має систему попередження про нерівності дороги, що складається з акселерометра та електронного блоку управління. Ця система дозволяє механіку водія швидко реагувати на нерівності дороги та уникнути пошкодження ходової частини.

Загальна маса машини складає 42,5 тонни, при цьому вона може перевозити до 30 снарядів та матеріалів для їх завантаження. Крім того, 2С4 оснащена засобами забезпечення безпеки, зокрема системою оптичного та радіолокаційного забезпечення. Ці системи дозволяють виявляти цілі на відстані до 20 км та вести вогонь на них.

Висновок

2С4 “Тюльпан” – це потужна артилерійська установка, яка володіє великим потенціалом у завданні ураження цілей на великій відстані. Вона є важливою частиною арсеналу багатьох країн, які використовують її як засіб для боротьби з ворогом.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай