У квітні перерахують пенсії українцям

Економіка

З 1 квітня 2022-го року в Україні проведуть автоматичне підвищення пенсій тим, хто продовжив працювати на заслуженому відпочинку.

Станом на 2022-й рік в Україні 2,6 млн працюючих пенсіонерів.

Як йдеться у законі “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на підвищення мають право не всі пенсіонери, а лише ті, хто з моменту призначення пенсії встиг заробити 24 місяці стажу. Ндбавку пенсіонери отримають в липні “заднім числом”. Тобто виплати піднімуть з 1 квітня, але оскільки до липня ПФУ не матиме даних про стаж, зроблять вони це лише влітку.

Як піднімуть пенсії

Сума надбавки до пенсії буде розраховуватись індивідуально. Залежитиме сума надбавки від стажу та розміру зарплати.

Українські пенсіонери, які мають додаткові два роки стажу, можуть розраховувати на значне збільшення. Наприклад, якщо ваш розрахунковий розмір пенсії становить 5000 грн, у вас є 30 років стажу, то після перерахунку у квітні пенсія становитиме 5333 грн.

повідомляє Businessua

Наразі мінімальна пенсія в Україні становить 1934 грн, а максимальна – 19 340 грн.

Єдина категорія, яка може розраховувати на пенсію вище за максимальну – судді. Їхня середня виплата вже становить понад 90 тис. грн.

Нагадаємо, в Україні у 2022-му році вимоги для виходу на пенсію у 60 років зросли на 12 місяців до 29 років. Норма буде збільшуватися щорічно, доки не досягне 35 років.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
SKY - Новини міста Кропивницький