На Кіровоградщині підтвердили африканську чуму свиней в одній із громад

Новини Кіровоградщини

У приватному господарстві села Петрівка Компаніївської громади Кропивницького району підтвердили африканську чуму свиней.

Про розповіла речниця управління Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко, передає Суспільне.

Африканська чума свиней — вірусна хвороба, яка перебігає гостро й характеризується лихоманкою. Входить до переліку особливо небезпечних хвороб тварин. На африканську чуму свиней хворіють лише дикі та свійські свині.

За її інформацією, у приватному господарстві утримували 59 свиней. Захворіли двоє тварин, віком два роки.

“Під час епізоотичного розслідування було встановлено, що у двох свиней є клінічні ознаки захворювання чуми — це загальне пригнічення, синюшність шкіри вух, та підгрудки, підвищення температури. Згодом одна з тварин загинула. Лабораторне дослідження крові хворих тварин підтвердило африканську чуму свиней”.

З метою ліквідації спалаху африканської чуми у господарстві мають умертвити усіх свиней, трупи тварин спалити, а це місце продезінфікувати.

“Наразі вже продезінфіковано та знезаражено приміщення, де утримували тварини. У Петрівці встановили карантинний пост з цілодобовим чергуванням. У населеному пунктів обмежили доступ стороннього транспорту та людей на період карантину. Він триватиме 40 діб”.

Зі слів Наталії Шевченко, для людей вірус африканської чуми свиней не несе загрози.

Джерело


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай