Зарахування до вузу за 100 тисяч гривень: у Кропивницькому затримали на хабарі заступника ректора Донецького університета

Новини Кропивницького

Заступник ректора Донецького національного медичного університета, який на сьогоднішній день розміщується у Кропивницькому вимагав 100 000 гривень за зарахування іноземних студентів до вказаного закладу вищої освіти.

Управлінням СБ України в Кіровоградській області затримано одного із заступників ректора Донецького національного медичного університету і повідомлено про підозру.

“В ході слідства встановлено, що керівництво навчального закладу на системній основі налагодило злочинну схему вимагання та одержання неправомірної вигоди від іноземних студентів. Так, було встановлено розцінки у 200 доларів США за переведення до навчального закладу та 800 доларів США – за складання академічної різниці. Окрім цього, студенти також повинні були офіційно сплачувати кошти за освітні послуги на рахунок державного університету.”,

повідомили у пресслужбі СБУ в Кіровоградській області.

Слідчі СБУ встановили, що офіційні платежі також привласнювалися керівництвом університету та не зараховувалися до державного бюджету, що призвело до багатомільйонних боргів університету перед державою.

СБУ задокументувала факт одержання зловмисником першої частини неправомірної вигоди. Під час одержання другого «траншу» в розмірі 37 000 грн його затримали.

Фото: СБУ
Фото: СБУ

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 368 КК України, зловмиснику повідомлено про підозру.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
SKY - Новини міста Кропивницький