У Кропивницькому для пенсіонерів змінили графік безкоштовного проїзду

Новини Кропивницького

У Кропивницькому пенсіонери зможуть безкоштовно їздити у комунальних автобусах та тролейбусах тільки у вихідні та з 10:00 та 15:00 у будні дні.

Рішення ухвалив виконавчий комітет міської ради.

Рішення ухвалили через збитки

Рішення про те, щоб пенсіонери їздили у комунальному транспорті у визначений час, ухвалили через збитки – сказав начальник міського управління транспорту Віктор Житник.

В середньому, з його слів, з 25 пасажирів проїзд оплачують п’ять-шість:

”Комунальний транспорт вже не витримує такого навантаження. Ми абсолютно не збираємо кошти за перевезених пасажирів. Обмежень не вводили б, якби це було як раніше, до 2020 року,коли перевозили 100 і більше пасажирів за рейс”.

Графік безкоштовного проїзду

Віктор Житник сказав, що пенсіонерам за віком і вислугою гарантують безкоштовний проїзд з 10:00 до 15:00 в робочі дні, у вихідні та святкові – протягом доби:

”В інший час для цієї категорії перевезення будуть платними”.

Пільговий проїзд відшкодовують з міського бюджету

За словами начальника управління транспорту, держава не відшкодовує витрати на перевезення пенсіонерів за рахунок субвенції держбюджету, як це передбачено постановою уряду №354. Збитки комунального підприємства-перевізника “Електротранс” в першому півріччі 2021 року, сказав, становлять 29,3 мільйона гривень: ”Щоб підтримати підприємство, яке може просто зупинитися, змушені йти на такий крок. За те, щоб в бюджеті держави були закладені гроші на відшкодування пільгового проїзду, відповідає міністерство фінансів”.

Проїзд пенсіонерам щороку оплачують з міського бюджету – додав Віктор Житник: ”Компенсація за пільговий проїзд пенсіонерів цього року, за двома бюджетними програмами – в електро- і автотранспорті, становить 98 мільйонів 300 тисяч гривень”.

За словами начальника управління транспорту міськради, ухвалене рішення набуде чинності на наступний день після його публікації у газеті міської ради. Це буде субота, 2 жовтня.


Повідомляє Suspilne.media

Поділитися з друзями
SKY
Оцініть автора
SKY - Інформаційний портал Кропивницького | Новини міста Кропивницький
Додати коментар