У Кропивницькому активізувались кліщі зі збудником хвороби Лайма

Новини Кропивницького

На території Кропивницької громади з початком потепління активізувались кліщі у природі.

Повідомляє пресслужба Державної установи «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» .

Де найбільше кліщів

Впродовж квітня, враховуючи наближення свята Великдня та наступних поминальних днів, ентомологічна бригада центру обстежила території найбільших міських кладовищ (Ровенське, Далекосхідне та Лелеківське), а також улюблені місця відпочинку мешканців Кропивницького – Міський сад та територію вздовж річки Інгул у районі Новомиколаївського пляжу.

На усіх обстежених територіях були виявлені кліщі. Всього відловлено та в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій досліджено 381 екземпляр кліщів, із яких у 18 % (70 екз.) було виявлено збудник кліщового бореліозу (хвороби Лайма)  – Borrelіа  burqdorferi.

Разом з цим, до травмпунктів міста вже почали звертатись люди, що потерпіли від нападів кліщів.

За направленнями лікарів та після видалення кліщів самостійно, мешканцями Кропивницького для лабораторного дослідження в лабораторію центру були доставлені та досліджені 10 екземплярів кліщів. В одному екземплярі кліща, який був видалений самостійно, виявлено  Borrelia burgdorferi, постраждалого скеровано на прийом лікаря, для призначення профілактичного лікування з метою запобігання захворювання на хворобу Лайма, що відноситься за особливо-небезпечних інфекцій.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
SKY - Новини міста Кропивницький