На паліїв листя чекають рейди екоінспекторів та штрафи

Новини Кропивницького

На Кіровоградщині на паліїв листя чекають рейди екоінспекторів та штрафи.

Про це повідомив начальник відділу державної екологічної інспекції Придніпровського округу Олександр Яремчук.

Які штрафи за спалювання листя

За словами Олександра Яремчука, відповідальність за спалювання листя передбачена статтею 77-1 кодексу України про адміністративні правопорушення. Для людей штраф за це складає від 3060 до 6120 грн. Для посадових осіб від 15300 до 21420 тисяч гривень.

“Відповідальність посилюється, коли опале листя спалюють на територіях природно-заповідного фонду, тобто парках та скверах. У Кропивницькому це, наприклад, – парки Перемоги та Ковалівський, Космонавтів. За порушення на цих територіях громадяни платять від 6120 грн до 12440 грн. Для посадовців сума штрафів складає від 21420 грн до 30600 грн”.

Олександр Яремчук говорить: крім адміністративної, передбачена і кримінальна відповідальність. Це у тих випадках, коли дії людини спричинили значну шкоду.

“Тоді штраф складає від 91800 грн до 153000 з обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі від 2 до 5 років. Якщо загинули люди або тварини – позбавлення волі від 5 до 10 років”.

Керівник Кропивницької спецінспекції Олександр Брюховецький каже: нині люди бояться штрафів і палять опале листя менше.

“Роблять здебільшого це вночі, щоб ніхто не бачив. І палять вже навіть не листя, а гудиння з-під городини. За такі дії для фізичних осіб штраф складає від 340 грн до 1360 грн. На юридичну особу, що буває вкрай рідко, ну це, коли хіба щось палять на території підприємства, від 750 до 1700 грн”.

За словами Олександра Брюховецького, з початку року у Кропивницькому склали один протокол. Штраф виписали за спалювання гілля.


Повідомляє Suspilne.media

Поділитися з друзями
SKY
Оцініть автора
SKY - Інформаційний портал Кропивницького | Новини міста Кропивницький
Додати коментар