Що робити при пошкодженнях натяжної стелі із плівки ПВХ: дії у найпоширеніших випадках

Будинок і ремонт

Серед інших способів стельового оформлення полотна із ПВХ мають великий попит, завдяки поєднанню естетики та відмінних практичних характеристик. Як і у випадку з будь-якими способами оздоблення інтер’єру, іноді можуть з’явитися певні недоліки. Деякі з них пов’язані з якістю виготовлення та встановлення натяжних стель. Це може бути провисання плівки без видимих причин, відходження контурної гумки, розриви на швах або місцях з великою кількістю отворів (прорізи для світильників, декоративні вирізи у перфорованих конструкціях), і т.д. Щоб не допустити таких проблем, необхідно замовляти виготовлення та монтаж у добросовісних виробників. Так, на натяжні стелі Briton надається офіційна гарантія, яка складає 15 років. Можна бути впевненим, що протягом цього часу натяжна конструкція не втратить свого початкового вигляду, за умови дотримання правил експлуатації та відсутності неприємних випадковостей. Якщо ж такі ситуації виникли, їх завжди можна виправити.

Деформації, викликані механічними та температурними впливами: їх види та способи усунення

До найпоширеніших експлуатаційних пошкоджень належать:

  • Порізи та проколи. Їх може спричинити контакт із гострими предметами під час перенесення меблів, ремонту у кімнаті й т.д.
  • Плавлення. Зазвичай такі дефекти спровоковані нагріванням лампочок в освітлювальних приладах.
  • Розтріскування. Тріщини виникають від тривалого впливу низьких температур. Якщо надовго залишити взимку квартиру чи дім без опалення, і температура повітря у приміщення сягне -10, поверхня розтріскується.

При порізах та проколах найперше слід оцінити, наскільки значне пошкодження. Проколи та порізи довжиною приблизно до 2 см можна заклеїти звичайним скотчем. В ідеалі для цієї мети варто використовувати спеціальні клеї. Коли проріз чи дірка великі, можна поставити латку зі шматочка плівки, який залишився після встановлення конструкції. З нього вирізається фрагмент потрібного розміру, розміщається зі зворотного боку стелі, краї стягуються і склеюються за допомогою підхожого клею. Якщо це глянцева стеля, ремонт буде майже непомітним, оскільки відблиски замаскують клеєний шов. Для матових покриттів потрібно проявити максимальну акуратність, або ж креатив – наприклад, наклеїти на пошкоджену ділянку декоративну наклейку, яка вписуватиметься в загальний стиль і виглядатиме, наче так було задумано від початку.

Невеликі розплавлені ділянки також маскують латками або декоративними накладками. Якщо плівка розплавилася навколо світильника, може бути використане спеціальне пластикове кільце (термокільце), яке приклеюють навколо освітлювального приладу. Воно замаскує пошкодження і захистить надалі від таких випадків. Для запобігання плавленню натяжні стелі краще освітлювати лампочками, які видають мало тепла, або ж розміщувати люстру, лампочки якої будуть знаходитися на відстані як мінімум 8 см від поверхні.

Дрібні тріщини заклеюють, латають чи прикривають накладками. Якщо таких дефектів чимало, полотно треба реконструювати, замінивши найбільш пошкоджений фрагмент і прибравши дрібні тріщинки, або ж цілком замінити при неможливості ремонту.

Ремонт натяжної конструкції після затоплення: лише звернення до професіоналів

ПВХ-плівка має беззаперечну перевагу – здатність захистити стіни та предмети інтер’єру від потрапляння вологи у разі затоплення. Матеріал не пропускає воду, яка потрапила на натяжну стелю зверху, і навіть при масштабних затопленнях негативні наслідки якщо й будуть, то мінімальні. Для спуску води та відновлення вигляду конструкції необхідна допомога спеціалістів. Вони працюють за налагодженою схемою. Спочатку плівку знімають з одного кута, зливають воду, і полотно повністю висушують феном. Після цього плівку заново закріплюють у багеті, використовуючи теплову гармату. Іноді знімають люстру або плафон, і спускають воду крізь отвір, відведений для освітлювального приладу. Для безпеки обов’язково попередньо знеструмлюють усі проводи.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай