Паркетна дошка: особливості та переваги

Будинок і ремонт

Паркетна дошка – це покриття для підлоги, виготовлене з деревини, що складається з прямокутних плашок, з’єднаних між собою взаємними монтажними замками. Це один з найбільш популярних типів підлоги, який відрізняється високою якістю, естетичним виглядом та тривалим терміном експлуатації. Якщо потрібна довговічна та стійка до зносу підлога, то варто купити паркетну дошку з твердих порід деревини, таких як дуб чи ясен – вона зможе витримати навіть важкі навантаження та не втратить свій вигляд протягом багатьох років.

Де використовують паркетну дошку?

Паркетну дошку можна використовувати в різних місцях, де потрібно створити привабливу та довговічну підлогу:

 • в житлових приміщеннях. Паркетна дошка є чудовим варіантом для підлоги у кімнатах, коридорах та на сходах в будинках та квартирах;
 • у комерційних приміщеннях – може бути використана для підлоги в офісах, ресторанах, магазинах та інших комерційних приміщеннях;
 • в спортивних залах. Деякі види паркетної дошки, зокрема ті, що мають товщину понад 20 мм, можуть бути використані для підлоги у спортивних залах та спортивних закладах;
 • додасть елегантності та стилю до будь-яких будинків відпочинку, вілли або готелю;
 • в музеях та художніх галереях – може бути використана як частина дизайну музеїв та художніх галерей для підкреслення їх важливості та культурної спадщини.

Загалом, паркетна дошка може бути використана практично в будь-якому місці, де потрібна приваблива, стійка до зносу та довговічна підлога.

Конструктивні особливості

Паркетна дошка – це багатошарове підлогове покриття, виготовлене з деревини. Кожна плашка складається з трьох шарів деревини, які зазвичай склеюються між собою спеціальним клеєм.

 1. Верхній (робочий) шар складається зі шпону цінних твердих порід деревини, таких як дуб, ясень, в’яз, тик, мербау або інші. Він має товщину від 2 до 6 мм і відповідає за зовнішній вигляд та зносостійкість паркетної дошки.
 2. Середній шар складається з поперечних планок більш м’яких порід деревини, таких як сосна, ялина, береза, які мають нижчу ціну та меншу зносостійкість. Середній шар зазвичай має товщину від 6 до 12 мм.
 3. Нижній (основний) шар. Цей шар складається з того ж матеріалу, хвойних порід деревини, що й середній, і має таку ж товщину. Його основне завдання полягає в підтримці структури паркетної дошки та запобіганні деформації.

Класична тришарова структура паркетної дошки дозволяє зберігати свої розміри в широкому діапазоні вологості.

Способи відбору цінної деревини на вигляд

При виробництві паркетної дошки плашки цінної деревини сортуються машинним чином або вручну за наявністю або відсутністю незначних зовнішніх вад: сучків, плям, різких перепадів тону тощо. Розглянемо чотири основних типи сортування:

 1. Селекція “Селект” – це найвищий рівень якості паркетної дошки, вона має мінімальну кількість сучків та інших дефектів деревини. Цей тип селекції використовують для виготовлення елітних та розкішних підлог.
 2. Селекція “Натур” – це найбільш поширений тип селекції, що використовується для виготовлення стандартної паркетної дошки. Вона має менше сучків, незначні перепади за тоном та інших дефектів порівняно з іншими типами, що робить її більш привабливою для тих, хто шукає естетичне та довговічне підлогове покриття.
 3. Селекція “Рустик” – цей тип селекції має підкреслену фактуру, характеризується наявністю сучків та інших дефектів деревини, які надають паркетній дошці більш природний та рустикальний вигляд. Його використовують для створення підлог, що мають більш сільський та теплий вигляд.
 4. Селекція “Фантазія” – це незвичайний тип селекції, який характеризується наявністю різноманітних малюнків та візерунків на поверхні паркетної дошки. Його використовують для створення ексклюзивних та унікальних підлог, які стануть головною окрасою будь-якого приміщення.

Перед купівлею паркетної дошки важливо ретельно дослідити всі можливі опції та зрозуміти, яка буде найкраща для конкретного випадку. Якщо звертати увагу на якість та рекомендації виробника, то паркетна дошка може служити довгий час та додати до інтер’єру елегантності та краси.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай