Кровельні саморізи DIN7504: види, матеріали та кольори RAL

Будинок і ремонт

Покрівельні саморізи DIN7504: особливості, матеріали та кольори RAL

Кровельні саморізи – незамінний елемент при монтажі покрівельних матеріалів. Стандарт DIN7504 визначає технічні характеристики та види кровельних саморізів, які широко використовуються на будівельному ринку.

1. Види саморізів за стандартом DIN7504

Саморізи, які підпадають під стандарт DIN7504, розроблені спеціально для кровельних та фасадних робіт. Вони можуть використовуватися для різних матеріалів, і в залежності від типу головки, резьби та призначення їх можна розділити на декілька основних типів:

 • DIN7504-K: Саморізи з плоскою головкою.
  • Застосування: Цей тип саморізів зазвичай використовується для кріплення профільованого листа до металевих конструкцій.
  • Особливості: Вони мають широкий крок резьби, що дозволяє швидко проникати через метал та надійно фіксуватися.
  • Головка: Плоска головка допомагає зберігати гладку зовнішню поверхню покрівлі та забезпечує хороший зовнішній вигляд.
 • DIN7504-N: Саморізи з глибокою панельною головкою.
  • Застосування: Вони призначені для кріплення листових матеріалів до дерев’яних основ, таких як фанера або OSB.
  • Особливості: Глибока головка забезпечує додатковий захист від проникнення води, а також дозволяє використовувати більше обертів при закручуванні.
 • DIN7504-P: Саморізи з потайною головкою.
  • Застосування: Цей вид саморізів ідеально підходить для монтажу плоских панелей, таких як сайдинг або панелі для вентильованих фасадів, без видимих кріпильних елементів.
  • Особливості: Потайна головка створює неперервну поверхню після монтажу, що забезпечує відмінний естетичний вигляд.

Ці саморізи виготовляються з різних матеріалів, зокрема з нержавіючої сталі, для забезпечення довговічності та стійкості до корозії. Застосування правильного типу саморіза відповідно до стандарту DIN7504 гарантує якість та надійність монтажу.

2. Матеріал покрівельних саморізів

Важливим аспектом вибору кровельних саморізів є матеріал, з якого вони виготовлені. Матеріал визначає довговічність, стійкість до корозії, механічні властивості та інші характеристики кріпильного елементу.

1. Сталь: Більшість кровельних саморізів виготовляється зі сталі через її міцність та гнучкість. Вони можуть бути додатково оброблені для захисту від корозії.

 • Звичайна сталь: Використовується для внутрішніх робіт або в місцях, де не вимагається висока стійкість до вологи чи корозії.
 • Оцинкована сталь: Сталь, покрита шаром цинку, що забезпечує захист від корозії. Це популярний варіант для кровельних саморізів, які використовуються зовні.

2. Нержавіюча сталь: Саморізи з нержавіючої сталі володіють високою стійкістю до корозії, завдяки чому ідеально підходять для застосування в агресивних умовах, таких як висока вологість, контакт з хімічними речовинами чи солоний морський повітря.

3. Мідь: Мідні саморізи часто використовуються для монтажу мідних дахів чи елементів. Мідь не тільки виглядає елегантно, але й має відмінні антикорозійні властивості.

4. Алюміній: Легкий і стійкий до корозії матеріал, який часто використовується для кріплення алюмінієвих конструкцій.

Покриття: Додатково до основного матеріалу, кровельні саморізи можуть мати спеціальні покриття для збільшення їхньої стійкості до корозії та інших агресивних факторів. Наприклад, полімерне покриття може надавати додатковий захист, а також колірний вигляд, що дозволяє саморізам гармонійно вписуватися в загальний дизайн покрівлі.

Підбираючи матеріал кровельних саморізів, важливо враховувати умови їх експлуатації, особливості дизайну та бюджет проекту.

3. Кольори RAL і тип покраски для покрівельних саморізів

Колір – важливий аспект, коли йде мова про дизайн і естетику конструкції. Для того щоб саморізи гармонійно поєднувалися з покрівлею чи фасадом, виробники надають можливість вибору різноманітних кольорів за стандартом RAL.

RAL – це що? Стандарт RAL – це німецька система колірних кодів, яка використовується в різних галузях промисловості для узгодження кольорів. Кожний колір має унікальний код, який допомагає забезпечити стандартність кольорів незалежно від виробника.

Тип покраски: Більшість покрівельних саморізів покривають полімерними покриттями. Основні переваги такого типу покраски:

 1. Стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Полімерне покриття захищає метал від впливу сонячних променів, завдяки чому колір довго залишається яскравим і насиченим.
 2. Захист від корозії. Полімерне покриття додатково захищає метал від контакту з водою та вологою.
 3. Висока адгезія. Покриття надійно утримується на поверхні саморіза, не облущується та не тріскається при механічних навантаженнях.
 4. Велика палітра кольорів. Завдяки сучасним технологіям покраски, можливий вибір майже будь-якого кольору за стандартом RAL.

Для вибору конкретного кольору варто звертатися до каталогів виробника або спеціалізованих каталогів RAL, де представлена ​​повна палітра кольорів. Також важливо враховувати, що реальний відтінок може відрізнятися від зображення у каталозі через особливості друку або налаштувань екрану.

Враховуючи особливості проекту та бажаний зовнішній вигляд, можна підібрати оптимальний колір саморізів, який буде гармонійно поєднуватися з іншими елементами конструкції.

Кровельні саморізи DIN7504 – це надійний і ефективний спосіб монтажу покрівельних матеріалів. Завдяки різноманіттю форм, матеріалів та кольорів, кожен замовник може знайти оптимальний варіант для свого проекту. Не забувайте про правильний вибір матеріалу і кольору, щоб ваша покрівля служила довго і надійно. У виборі покрівельних шурупів краще звернутися до одного з провідних постачальників кріплення Торговий Дім КРОС, де досвідчені менеджери підберуть оптимальний варіант під індивідуальне завдання покупця.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай