В Україні змінили правила виклику «швидкої допомоги»: до кого можуть не приїхати

Суспільство

В 2021 році зміняться правила виклику «швидкої допомоги». Про заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час онлайн-брифінг.

У Міністерстві охорони здоров’я також розповіли, в яких випадках «швидка допомога» не виїжджати на виклик.

За словами Максима Степанова, всі вхідні дзвінки в службу «103» будуть розділені на чотири категорії. Таким чином, «швидка допомога» зможе швидше приїжджати на екстрені виклики, і при цьому буде встигати допомагати всім пацієнтам.

4 категорії викликів «швидкої допомоги»:

  • критичний;
  • терміновий;
  • невідкладний;
  • непрофільний.

У разі критичного виклику «швидка допомога» виїжджає негайно. Відповідно, на непрофільний виклик бригада «швидкої» відправитися в останню чергу.

Також в МОЗ складуть чіткі маршрути, куди будуть доставляти потерпілих, поранених і інших пацієнтів, в залежності від місця надання першої допомоги.

Заступник міністра МОЗ Ірина Садов’як заявила, що на критичний виклик «швидка» повинна їхати не довше 10 хвилин, а на терміновий виклик – не довше 20 хвилин.

На який виклик можуть не приїхати?

У разі непрофільного виклику, швидка допомога може не приїхати. При цьому оператори служби нададуть консультацію по телефону, що конкретно потрібно робити. Потім пацієнта направлять до сімейного лікаря.

Поділитися з друзями

Журналист. Обозреваю экономические и социальные события в Украине

Оцініть автора
SKY - Інформаційний портал Кропивницького | Новини міста Кропивницький
Додати коментар