В Україні змінили правила виклику «швидкої допомоги»: до кого можуть не приїхати

Суспільство

В 2021 році зміняться правила виклику «швидкої допомоги». Про заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час онлайн-брифінг.

У Міністерстві охорони здоров’я також розповіли, в яких випадках «швидка допомога» не виїжджати на виклик.

За словами Максима Степанова, всі вхідні дзвінки в службу «103» будуть розділені на чотири категорії. Таким чином, «швидка допомога» зможе швидше приїжджати на екстрені виклики, і при цьому буде встигати допомагати всім пацієнтам.

4 категорії викликів «швидкої допомоги»:

  • критичний;
  • терміновий;
  • невідкладний;
  • непрофільний.

У разі критичного виклику «швидка допомога» виїжджає негайно. Відповідно, на непрофільний виклик бригада «швидкої» відправитися в останню чергу.

Також в МОЗ складуть чіткі маршрути, куди будуть доставляти потерпілих, поранених і інших пацієнтів, в залежності від місця надання першої допомоги.

Заступник міністра МОЗ Ірина Садов’як заявила, що на критичний виклик «швидка» повинна їхати не довше 10 хвилин, а на терміновий виклик – не довше 20 хвилин.

На який виклик можуть не приїхати?

У разі непрофільного виклику, швидка допомога може не приїхати. При цьому оператори служби нададуть консультацію по телефону, що конкретно потрібно робити. Потім пацієнта направлять до сімейного лікаря.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай