Українці отримуватимуть дві пенсії: в Мінсоцполітики повідомили деталі пенсійної реформи

Суспільство

У Міністерстві соціальної політики України хочуть об’єднати солідарну і накопичувальну пенсії. Про це заявила глава Мінсоцполітики Марина Лазебна в ефірі «UA: Українське радіо».

За словами міністра, у кожного пенсіонера залишаться солідарні виплати (звичайна пенсія) і з’явиться накопичувальний рахунок (друга пенсія). На першому етапі працівник і роботодавець відправлятимуть внесок на спеціальний накопичувальний рахунок – 2% від доходу.

«Ми пропонуємо збалансувати солідарну систему накопичувальним рівнем. Це коли у тебе є власний накопичувальний рахунок, на який щомісяця ти і твій роботодавець платите внески », – пояснила Лазебная

Надалі суму внесків можна збільшити. Таким чином, у громадян буде подвійна пенсія при досягненні пенсійного віку і після виходу на заслужений відпочинок.

Якщо в Україні залишиться солідарна пенсія, нові пенсіонери, які отримують все життя, наприклад, середню зарплату (10 000 гривень на місяць) зможуть розраховувати на пенсію в 3000 гривень на місяць.

Дефіцит бюджету в ПФУ

В уряді хочуть вирішити проблему дефіциту бюджету ПФУ за рахунок внесків накопичувальної системи. Роботодавці і самі українці будуть сплачувати обов’язкові солідарні внески і збільшувати пенсію за рахунок власних щомісячних накопичень.

Марина Лазебная, Міністр соціальної політики України в ефірі UA: Українське радіо про пенсійну реформу.

Поділитися з друзями

Журналист. Обозреваю экономические и социальные события в Украине

Оцініть автора
SKY - Інформаційний портал Кропивницького | Новини міста Кропивницький
Додати коментар