Субсидії: від чого залежить розмір і як його розрахувати

Суспільство

Субсидія допомагає українцям оплачувати комунальні послуги. Кожному субсидіанту розмір субсидії вираховується окремо, враховуючи різні умови та критерії. Фінансову допомогу можна отримати не лише в опалювальний сезон.

Яким може бути розмір субсидії

Розмір субсидії – це різниця між вартістю послуг ЖКГ і обов’язковим платежем, який має заплатити сім’я (домогосподарство), виходячи з сукупного середньомісячного доходу.

Як заявляла міністр соціальної політики України Марина Лазебна, в опалювальному сезоні 2021-2022 років середній розмір субсидій складе близько 2 000 гривень. За даними міністерства, їх отримує понад 3 млн сімей (власників будинків і квартир). Але для кожного домогосподарства розмір субсидії визначається індивідуально.

Від чого залежить розмір субсидії

На розмір субсидії в Україні впливає склад сім’ї та середньомісячний сукупний дохід.

Як розрахувати субсидію

Органи соцзахисту населення розраховують розмір субсидії за наступною процедурою:

– визначення сукупного середньомісячного сукупного доходу сім’ї

– розрахунок середньомісячного доходу на одного члена сім’ї

– визначення співвідношення середнього доходу на одного члена сім’ї до прожиткового мінімуму (на період надання субсидії)

– визначення відсотка обов’язкової плати (співвідношення ділиться на 2 і множиться на 15%)

– далі відсоток переводиться в гривню (множення на середньомісячний сукупний дохід)

– розмір субсидії визначається шляхом вирахування суми обов’язкового платежу з вартості послуг ЖКГ

Розрахунок здійснюється в два періоди – на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня), на опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).

Приклад розрахунку

Для прикладу візьмемо сім’ю з трьох осіб, в якій обоє батьків отримують мінімальну зарплату. Тобто при розрахунку на початок опалювального сезону 2021-2022 років цифри будуть наступні – мінімальна зарплата 6 000 гривень і прожитковий мінімум 2 294.

Таким чином, середньомісячний сукупний дохід сім’ї становитиме 12 000 гривень, середньомісячний дохід на одного члена сім’ї – 4 000 гривень.

Співвідношення середнього доходу на одного члена сім’ї до прожиткового мінімуму: 4 000 / 2 294 = 1,74.

Визначення відсотка обов’язкової плати: 1,74/2 * 15% = 13%. У такому випадку обов’язковий платіж складе: 12 000 * 0,13 = 1560 гривень.

Якщо вартість послуг ЖКГ перевищує 1560 гривень, то різниця буде погашена субсидією. Зазначимо, на субсидію мають право громадяни, які витрачають на ЖКГ більше 15% своїх доходів.


Джерело: РБК Україна.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай