Станом на 1 квітня 2025 року на обліку в Полтавській області перебувають 193 безробітних ветерани бойових дій. Про це повідомляє «Полтавська думка», що публікує новини Полтави.
«Полтавська думка» з посиланням на заступницю директора Кременчуцької філії обласного центру зайнятості Наталію Дементєєву пише, що для ветеранів із інвалідністю першочерговою потребою часто є не працевлаштування, а соціальна адаптація після демобілізації чи травм.
«Ми організовуємо різні тренінги та семінари для підтримки таких людей. Зокрема, діє програма “Ти як?”, що входить до курсу “Ментальне здоров’я”»,
– пояснила вона.
Фахівці центрів зайнятості працюють індивідуально з кожним ветераном: консультують, допомагають визначитися з напрямом навчання або підбирають відповідну вакансію. За словами Наталії Дементєєвої, через брак кадрів і відсутність чоловіків кременчуцькі підприємства готові брати людей на роботу. Ба більше, нині ситуація на ринку праці така, що готові брати всіх, хто має бажання працювати.
Попит на чоловічі професії є на великих кременчуцьких підприємствах: Кременчуцькому автозаводі, Крюківському вагонобудівному, а також на сталеливарному заводі.
У Полтаві ж ситуація інша. Директорка міської філії центру зайнятості Ольга Рибальченко зазначає, що тут немає великих виробництв, подібних до кременчуцьких. За її словами, ветерани, які звертаються до служби зайнятості, розглядають різні сфери – від робітничих професій до викладацької чи кухарської діяльності.
Упродовж 2025 року через Полтавську міську філію центру зайнятості вдалося працевлаштувати шістьох ветеранів.
Олександр Дербеньов, представник Федерації роботодавців України, розповів «Полтавській думці», що полтавські підприємці відкриті до роботи з ветеранами:
«Я добре знаю ситуацію на ринку праці. Бізнеси з виробничої сфери мають свої програми щодо підтримки ветеранів. Найперше — робоче місце завжди зберігається за мобілізованим працівником. І після повернення з фронту підприємці підтримують зв’язок, надають допомогу, у тому числі волонтерську».
Він також зазначив, що після завершення військової служби компанії готові надати час для адаптації до мирного життя та підтримати соціалізацію. Крім того, вони пропонують можливості для професійного навчання й розвитку. Це стосується як ветеранів, що раніше працювали на підприємстві, так і тих, хто повертається з фронту й шукає нову роботу. Окрім цього, роботодавці впроваджують спеціальні програми вдячності та підтримки, аби залучити й утримати працівників із досвідом служби.