Чи готова Україна до опалювального сезону: що кажуть у Міненерго

Суспільство

Опалювальний сезон лише стартував. Поки що температура повітря не опускалася надто низько, та й у порівнянні з останніми роками, осінь 2024 року доволі м’яка. Проте пошкодження енергосистеми не дозволяє організувати опалювальний сезон настільки якісно, як це було до повномасштабного вторгнення. Більше про ці та інші актуальні новини можна дізнатися тут: https://ukrblog.com.ua/. Попри постійні загрози ремонт об’єктів енергетичної інфраструктури триває, а в разі потреби Україна може розраховувати на допомогу інших країн.

Тепло в оселях: норма чи розкіш

Зважаючи на військові дії та постійні обстріли інфраструктурних об’єктів, навіть на тепло та світло в оселях можуть сподіватися не всі українці. Хоч Міненерго запевняє, що, не дивлячись на складну ситуацію, робота енергосистеми збалансована. Також у порівнянні з 2023 роком, газові сховища краще наповнені. Тому можна стверджувати, що до зимового періоду Україна готова. Так, у більшості міст опалювальний сезон розпочався відповідно до графіка — у середині жовтня.

Тепло в домівках киян з’явилося трохи пізніше. Проте доволі тепла та суха осінь дозволила заощадити енергоресурси. Та ніхто не може сказати точно, що нам очікувати взимку. Адже ситуація залежить від інтенсивності відновлення електромереж, середньодобової температури та знову ж таки обстрілів інфраструктурних об’єктів. За позитивними прогнозами, взимку можуть бути відключення світла до чотирьох годин на добу. А за негативних обставин і до вісімнадцяти. Проте Україні обіцяють перенаправляти електроенергію з сусідніх держав.

Якою буде зима 2025 року 

На якість опалювального сезону впливає і те, якою буде зима у 2025 році. Як повідомляє Міненерго, якщо температура не опускатиметься нижче нуля, електроенергію для фізичних осіб можуть і не вимикати. За прогнозами синоптиків, зима 2024/25 років стане холоднішою за попередню. Справжні холоди прийдуть вже на початку грудня. Тоді середньодобова температура триматиметься на рівні від -3 градусів за Цельсієм.

В січні ситуація не стане кращою, адже за прогнозами в середині місяця температура може опускатися до -18 градусів Цельсія. Хоч синоптики говорять про те, що не варто очікувати на великі опади: вони будуть в межах норми. Лютий передбачається вітряним та мокрим. Проте ніхто не може зі стовідсотковою точністю скласти прогноз погоди. У будь-якому випадку потрібно бути налаштованим до можливих викликів та завчасно готуватися до найгірших сценаріїв.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай