УР-77 «Метеорит»: особливості установки та застосування на полі бою

Події

УР-77 “Метеорит” є радянською самохідною реактивною установкою, призначеною для розмінування, яка була створена на базі самохідної гаубиці 2С1 “Гвоздика”. Вона виготовляється серійно з 1978 року як заміна УР-67.

УР-77 здатна створювати проходи в протитанкових мінних полях під час бою, з шириною проходу близько 6 метрів та довжиною від 80 до 90 метрів. Незважаючи на те, що УР-77 не підходить для розмінування протипіхотних мін, вона може розчищати такі мінні поля від американських мін натискної дії М14, створюючи проходи завширшки до 14 метрів.

Принцип дії

Після підриву заряду на мінному полі відбувається розмінування, при якому ударна хвиля від вибуху спричиняє спрацювання механічних детонаторів мін. Однак повне розмінування не може бути гарантоване, оскільки деякі міни можуть залишитися незбитими. Наприклад, існують міни з детонаторами двократного натиску (наприклад, міна ТМ-62 з детонатором МВД-62 або Mk7 з детонатором № 5 Mk4) або протипіхотні міни натяжної дії, які можуть залишатися зведеними. Магнітні, сейсмічні та інфрачервоні детонатори також не реагують на вибухову хвилю.

Застосування на полі бою

Приклад застосування УР-77 воїнами ЗСУ проти російських окупантів в Україні.

Момент вибуху після удару УР-77

Відео


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай