Осінньо-зимовий період 2023-2024 років буде складнішим за попередній, і жителі Кіровоградської області мають починати готуватись до нього.
Про це під час брифінгу розповів голова правління компанії “Кіровоградобленерго” Володимир Чернявський, передає Суспільне.
З його слів, на відміну від початку минулого опалювального сезону, коли 100% української електроенергетики були в робочому стані, у нинішній країна входить із суттєвими пошкодженнями системи.
За інформацією Володимира Чернявського, мережі Кіровоградобленерго не зазнали пошкоджень минулої зими: “Російські військові атакували високовольтні магістральні мережі на території регіону, які перебувають на балансі Укренерго”.
“1200 дронів та ракет різних систем цілили в енергетичну інфраструктуру України, 250 з них досягли цілей. Нині тривають відновлювальні роботи, але ми входимо в осінньо-зимовий період з обмеженими на чверть встановленими потужностями. Ці 25% відновлюють, але на повне їх відновлення розраховувати не варто,
– розповів під час брифінгу перший заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Павло Конопко.
Влітку жителі та підприємства Кіровоградської області за добу споживають близько 220 мегаватів електроенергії, в опалювальний період ця потужність зросте до 300-400 мегаватів, сказав голова правління Кіровоградобленерго. Підготовка до опалювального сезону, з його слів, йде за планом, а за деякими напрямками випереджає план:
“Ми готуємося до опалювального сезону з квітня й до початку листопаду, маючи відповідний перелік заходів. Загальний обсяг фінансування робіт з підготовки до опалювального сезону в області, а це поточні та капітальні ремонти – понад 80 мільйонів гривень. За квітень-червень витратили 30 мільйонів. Виходячи з торішнього досвіду, збільшуємо обсяг аварійного запасу на три мільйони гривень, на випадок позаштатних ситуацій маємо 102 аварійні бригади, 227 машин, понад шість сотень працівників”.
Крім того, Нацкомісії, що регулює сферу енергетики, направили пропозиції щодо додаткових заходів для підготовки до опалювального періоду, розповів Володимир Чернявський:
“Це придбання автономних резервних джерел живлення для власних потреб підстанцій, забезпечення життєдіяльності районних підрозділів, підвищення стійкості й тривалості роботи власної мережі зв’язку, підвищення потужності радіозв’язку та збільшення відповідного покриття, заміна частини обладнання, зношеного внаслідок застосування графіків погодинних відключень електрики минулої зими”.
Графіки відключень
Голова правління Кіровоградобленерго закликав жителів області й самим готуватися до зими, виходячи з власних можливостей – купувати павербанки, свічки й генератори. Графіки відключень електрики Володимир Чернявський назвав найбільш вживаним способом балансування енергосистеми минулої зими:
“Спочатку ми зробили три черги відключень, потім розробили шість графіків. Протягом літа ми переглянули графіки, врахувавши скарги людей та технічні можливості мереж, які не розраховані на таку роботу”.
За інформацією першого заступника начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Павла Конопка, влада здійснює заходи щодо наземної та протиповітряної оборони об’єктів критичної інфраструктури (конкретніше, сказав, розповісти не може – ред.), робить все, щоб запобігти потенційним загрозам. Крім того, в області підготувати обладнання, яке, з його слів, забезпечить водопостачання протягом 72 годин без електроживлення.