Нові правила експорту сільськогосподарської продукції та мінеральних добрив в умовах воєнного часу

Новини Кіровоградщини

Уряд затвердив нові правила експорту сільськогосподарської продукції та мінеральних добрив в умовах воєнного часу, повідомляє Кіровоградська ОДА.

З метою запобігати гуманітарній кризі в Україні, стабільності ринку, Уряд прийняв постанову щодо оновленого переліку товарів, експорт яких потребує ліцензування, та переліку товарів, щодо яких обмежується експорт.

Постанова КМУ заборонено експортувати, тобто зниження до нуля квоти на експорт: живої худоби; мороженого м’яса великої рогатої худоби,; м’яса та м’ясних субпродуктів; жита; вівса; гречки; проса; цукру; харчової солі.

Ліцензування необхідне для: пшениці і суміші пшениці та жита (меслин); кукурудзи; м’яса курей свійських; яєць курей свійських; олії соняшникової.

Для одержання ліцензії заявником потрібно подати до Мінекономіки в електронному вигляді (на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг бо на електронну пошту)

Отримання ліцензії виробникам необхідно подати до Мінекономіки (tradedefence@me.gov.ua, diravka@me.gov.ua, meconomy@me.gov.ua.) в електронному вигляді:

  • заявку на видачу безоплатної ліцензії за формою, затвердженою наказом Мінекономіки “Про порядок ліцензування експорту товарів”;
  • лист-звернення щодо оформлення ліцензії (лист довільної форми, з проханням видати ліцензію);
  • будь-який наявний документ, що підтверджує постачання (контракт тощо).

Запит опрацьовуватимуть не довше, ніж протягом 24 годин.

Також у зв’язку з воєнним станом для збереження рівноваги на внутрішньому ринку значущих мінеральних добрив Кабінет Міністрів України запроваджує нульову квоту для їх експорту, тобто, фактичну заборону на вивіз добрив із України.

Це стосується азотних, фосфорних, калійних та складних добрив. Таке рішення затверджено постановою КМУ від 12 березня 2022 року№ 259. У відповідній постанові уряду йдеться про:

  • добрива мінеральні або хімічні, азотні (код УКТ ЗЕД 3102);
  • добрива мінеральні або хімічні, фосфорні (код УКТ ЗЕД 3103);
  • добрива мінеральні або хімічні, калійні (код УКТ ЗЕД 3104);
  • добрива мінеральні або хімічні із вмістом двох чи трьох поживних елементів: азоту, фосфору та калію; інші добрива, товари цієї групи у таблетках, упаковування масою брутто не більш як 10 кг (код УКТ ЗЕД 3105).

Наголошуємо, що ця заборона має вимушений та тимчасовий характер і застосовується до відновлення рівноваги певних товарів на внутрішньому ринку та забезпечення посівної кампанії.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай