На Кіровоградщині зафіксували спалах африканської чуми серед свиней

Новини Кіровоградщини

У селі Подорожнє Великоандрусівської громади на Кіровоградщині зафіксували спалах африканської чуми. Через це умертвлять 500 свиней, розповіла речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко, передає Суспільне.

Приватне підприємство з розведення свиней, на якому виявили африканську чуму, працює 20 років, розповів його керівник Андрій Кукса.

“Думали, що ця хвороба така проста, а он як сталось. На підприємстві свині за ці роки чумою захворіли вперше. Працює комісія, яка зробить висновки про можливі шляхи зараження”.

Керівник підприємства говорить, збитки не рахував.

Підприємство оголосили карантинною зоною. Це означає, що на його територію може потрапити обмежена кількість людей і транспорту.

На сторінці у соцмережі Facebook Великоандрусівської сільради опублікована інформація про те, що жителі громади хвилюються, щоб не забирали свиней з приватних господарств. У публікації запевнили, про це нині не йдеться. Голова громади Аріф Різаєв на телефонний дзвінок Суспільного не відповів.

Хвороба розвивається дуже швидко. Упродовж декількох діб після інфікування тварина помирає. Основні симптоми: підвищення температури тіла до 40-41 градусів, синюшність кінцівок, вух, носа, ратиць. Також є виділення з очей, носа, агресивна поведінка. Передається вірус від однієї тварини до іншої як напряму, так і через інфіковані взуття, транспорт, корми. Для людей вірус африканської чуми не несе загрози.

Інші випадки на Кіровоградщині

  • Попередній випадок з інфікуванням тварин африканською чумою у Кіровоградській області зареєстрували у селі Верблюжка Новгородківської громади. В господарстві приватного підприємства було десятеро свиней.
  • У травні цього року хворобу виявили в приватному господарстві у селі Петрівка Компаніївської громади, де утримували 59 свиней.

В обох випадках тварин умертвили.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай