У Кропивницькому розглядають питання підвищення вартості щомісячної квартплати на 50-60%. Без цього повноцінно обслуговувати багатоповерхівки не зможуть.
Про це сказав Суспільному заступник міського голови Олександр Вергун, передає Суспільне. Вартість послуг встановили у 2019 році, відтоді не підвищували.
У 2019 році визначили управляючі компанії й тоді ж затвердили тариф. Відтоді його собівартість зросла, і компаніям бракує грошей на утримання будинків.
“Підвищення плати за утримання будинків, по народному – квартплати – зараз стоїть дуже гостро. Вартість послуг “Кіровоградгазу”, обленерго, електрики зросла. Усе це тягне за собою навантаження на управляючі компанії, які збирають з мешканців гроші за утримання будинків і розраховуються з надавачами послуг. Зараз двокімнатна квартира з площею, наприклад, 45 квадратів і середнім тарифом п’ять гривень обходиться у 250-300 гривень у місяць, і за ці гроші треба утримувати двірників, електриків, оплачувати електроенергію в місцях загального користування, прибирання під’їздів, готувати інженерні мережі до опалювального сезону, щитові. А вони показали, скільки було аварійних ситуацій, і мешканці сиділи без світла через перевантаження”.
– каже Олександр Вергун.
З 2019 року підвищився розмір мінімальної зарплати.
“У розрахунках, які були у 2019 році, рівень зарплати складає ще близько трьох тисяч гривень. На сьогодні вона доходить до семи тисяч гривень. Тому різниця тільки в цій зарплаті, яку отримують щомісяця двірники, електрики, слюсарі, не дозволяє управляючій компанії здійснювати свою господарську діяльність. Це дійсно впливає на якість надання послуг”,
– каже заступник міського голови.
Якщо сьогодні утриматися від підвищення тарифу на дві гривні (а це при квадратурі помешкання 45 квадратів буде більше на 90 гривень щомісяця), то через рік квартплата може підвищитися на чотири-п’ять гривень за квадрат.
“І відповідно управляючі компанії з цим питанням пішли з мешканцями обговорити на загальних зборах. Населення не досить об’єктивно (це моя думка) сприймає цю інформацію”, – вважає Олександр Вергун.
– вважає Олександр Вергун.
За його словами, на підвищення квартплати необхідно отримати згоду більшості мешканців.
“Зараз це питання вивчають юристи. По кожному будинку є договір на утримання з відповідною управляючою компанією. Законодавством передбачено, що мешканці мають погоджувати цей тариф, але ми розуміємо, що ні мешканці, ні пасажири громадського транспорту ніколи не підуть на підвищення тарифу. Ми вивчаємо судову практику. Дивимося, як правильно зробити, щоб не порушити чинне законодавство”.