У Кропивницькому провели в останню путь загиблого захисника

Новини Кропивницького

Вчора, 01 вересня, у Кропивницькому рідні, друзі, бойові побратими й посестри провели в останню путь Воїна Української добровольчої армії, молодшого сержанта Ігоря Гавенка.

Ігор Гавенко народився 26 січня 1986 року в Бершаді Вінницької області. У Кропивницькому закінчив школу №3. У 2002-2003 роках пройшов строкову службу. Учасник АТО, командував стрілецьким відділенням. Воював у 93-й механізованій бригаді, захищав Піски біля Донецького аеропорту.

У 2016 році демобілізований в запас через поранення. Нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни». Від початку повномасштабної війни вступив до лав УДА, захищав Київщину і Чернігівщину. Після їх визволення воював у Запорізькій області, здійснював аеророзвідку.

Ігор Гавенко загинув 27 серпня 2023 року в районі села Роботине внаслідок вибуху керованої авіаційної бомби. Залишилися батько, сестра, донька.

“Від нас ідуть найдостойніші. Ми познайомилися з Ігорем на початку березня 2022 року. Тоді більшість у нашому батальйоні не мала бойового досвіду, а він був прикладом людини, яка побувала на фронті, пережила тяжке поранення, але знайшла в собі сили повернутися і боронити Україну. Він був нашим вчителем і мотиватором, вирізнявся величезною працездатністю, знаходився там, де найважче фізично й психологічно, міг підтримати добрим словом і посмішкою. З легкістю освоював нову техніку, вмів швидко приймати вірні рішення.

Більше 20 танків і 40 бойових машин, багато вантажівок згоріли разом з окупантами саме завдяки його вмінням і бажанню боронити свою землю. Він загинув Воїном, зі зброєю в руках”

– сказав командир загиблого Героя Ашот Арутюнян.

Вічний спочинок Ігор Гавенко знайшов на Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища.

Панахиду відслужив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.

Вічна пам’ять Герою!


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай