Інформація про місто

Кропивницький — перлина серця України, де кожна вулиця має свою неповторну історію.

В одному місті давнє минуле зливається з блискучим майбутнім, створюючи унікальний культурний ландшафт. Відкрийте для себе цей культурний і промисловий осередок, що розташований на живописних берегах Інгулу.

Кропивницький — пам’ятка архітектури та історії в самому серці України. Місто засноване ще у 1754 році, стоїть на берегах мальовничої річки Інгул, що приймає води менших річок Сугоклії та Біянки. Нині це місто є обласним центром Кіровоградської області та важливим транспортним вузлом України. Кропивницький (Кіровоград) ділиться на два райони:

Місто піднімалося з попелу, змінюючи своє ім’я аж п’ять разів протягом свого життя: від Єлисаветграда до Кропивницького, вшановуючи пам’ять видатного українського діяча Марка Кропивницького. Останнє перейменування сталося в 2016 році в рамках процесу декомунізації в Україні.

Відомий своєю “золотою ерою” у середині XIX – початку XX століть, Кропивницький показав величезний прогрес у розвитку промисловості, міської інфраструктури та культури. Важливим моментом у культурному житті стало відкриття в 1882 році першого українського професійного театру, заснованого самим Марком Лукичем Кропивницьким.

Театр “Корифеїв” у Кропивницькому
Театр “Корифеїв” у Кропивницькому

У сучасному Кропивницькому діє понад 70 промислових підприємств, і він продовжує розвиватись як промисловий і культурний осередок країни. Місто також відоме своєю розвиненою соціальною інфраструктурою та численними закладами освіти й культури, які дотримуються багатих традицій.

Кропивницький – це відбиток історії та культури України. Це особливе місце, де дух минулого живе поряд з сучасними реаліями. Воно створює унікальне поєднання архітектури, історії та культури, стаючи справжньою перлиною в серці України.

Набережна Інгулу у Кропивницькому
Набережна на річці Інгул у Кропивницькому
Новорічная ялинка на площі Героїв Майдану у Кропивницькому
Новорічная ялинка на площі Героїв Майдану у Кропивницькому

Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Скай