Намети для кемпінгу: як вибрати правильно?

Туризм

Для більшості любителів активного відпочинку намет — синонімом кемпінгу. Враховуючи великий вибір розмірів, стилів і діапазон цін, може здатися, що його покупка — досить клопітна справа, особливо для туристів-початківців.

Консультанти магазину «Клуб мандрівників» допоможуть з вибором оптимального варіанту завдяки широкому асортименту різноманітного туристичного спорядження.

Автомобільний кемпінг проти походів

Автокемпери не повинні турбуватися про розмір та вагу своїх наметів. Адже їм не доведеться тягнути їх на своїх плечах на великі відстані, як це роблять піші туристи. Вони також можуть заощадити на якості та міцності, враховуючи, що у них під рукою є транспортний засіб як аварійний притулок, якщо погода несподівано зіпсується.

Туристам з рюкзаками слід детальніше вивчити доступні варіанти, щоб знайти компроміс між вагою, міцністю, придатністю для життя та захистом від стихій.

Як купити намет для кемпінгу: основні якості та характеристики

На вибір такої моделі впливають кілька факторів, які потрібно врахувати перед покупкою.

Розмір та місткість

Параметри визначають, скільки людей може розміститися всередині, але чіткого стандарту немає. Виробники пропонують одномісні, двомісні, тримісні, чотиримісні намети, які відрізнятимуться корисною площею у встановленому стані.

При цьому остаточне рішення залежатиме від того, чи будуть у наметі разом із дорослими діти, собаки чи багато спорядження. Очевидно, у цьому випадку вам знадобиться намет більшого розміру.

Враховуйте висоту піка намету, а саме, наскільки високою є внутрішня частина при максимальному просвіті, що дозволить підібрати його з урахуванням свого росту.

Форма, конструкція та особливості

Моделі з прямими стінками можуть похвалитися більшим просвітом, ніж з похилими, які, своєю чергою, краще захищають від опадів та вітру. Купольні намети, для встановлення яких не потрібні кілки або розтяжки, забезпечують зручність. Оскільки їх можна підняти повністю встановленими й перемістити в інше більш відповідне місце.

Однак через свої похилі стіни купольні варіанти пропонують менше місця всередині, ніж моделі в стилі будиночка з більш квадратними або прямокутними формами.

Намети з тамбурами надають вам захищений простір у зовні, де можна розмістити брудне взуття, рюкзаки, контейнери для похідної їжі тощо.

Наявність кількох дверей створює додатковий комфорт, якщо ви живите разом з іншими туристами.

Важливу роль в конструкції грає контроль вологості. Намет повинен не тільки захищати від потрапляння всередину дощу, снігу та роси, але й відводити назовні вологу, що утворюється при диханні та потовиділенні його мешканців.

З таким завданням здатний впоратися типовий двошаровий намет. У нього внутрішню сторону виконано з повітропроникної тканини, а зовнішню — з водонепроникного тенту. Між ними утворюється простір, який відповідає за циркуляцію повітря та захищає від попадання вологи всередину.

Одношарові намети об’єднують водонепроникні та повітропроникні тканини в одному ламінованому матеріалі, що заощаджує вагу, а також усуває гучне ляскання окремого тенту на вітрі. Однак у спеку вони можуть накопичувати вологу всередині.

Сезонність

Найпопулярніші варіанти — це три сезонні моделі, що ідеально підходять для кемпінгу з кінця весни до початку осені. Зазвичай вони мають багато сітки для вентиляції у теплі дні та захисту від комах.

Намети зі збільшеним терміном служби (3+-сезонні) — гарний вибір для тих, хто хоче подорожувати у міжсезоння — ранньою весною чи пізно восени, а також для туристів, і хто планує літні походи в гори.

Найкращий спосіб зрозуміти, що ви зробили правильний вибір — встановити намет перед покупкою. Якщо це неможливо, розкладіть придбаний варіант на задньому дворі або десь поблизу, перш ніж вирушати з ним у багатоденний похід.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай