Генератор виступає надійною альтернативою для забезпечення безперебійного електроживлення, особливо важливого в медичних установах, на будівельних майданчиках та у банківському секторі. Використання різних видів палива, як бензину, газу, так і дизеля, дозволяє генераторам ефективно функціонувати у різних режимах. Для короткочасних перебоїв у електропостачанні ідеально підходять легкі (мобільні) моделі. У місцевостях з відсутнім або нестабільним електропостачанням рекомендується використання більш потужних генераторів. Та перед тим, як генератор купити, варто точно прорахувати потенціал пристрою та зробити вибір у перевіреного продавця.
Чим промислові генератори відрізняються від побутових?
Промислові моделі мають більшу потужність та характеризуються розширеним призначенням. Якщо портативний генератор частіше за все є легким та зручним у використанні для невеликих потреб, наприклад, під час короткочасних перебоїв електроенергії, то промисловий генератор розрахований на тривалу та інтенсивну експлуатацію. Промислові моделі, як правило, дизельні, мають більший моторесурс і призначені для неперервної багатогодинної роботи, особливо там, де вимоги до надійності та довговічності особливо високі.
Бензинові варіанти часто обирають для дому через їх доступність та мобільність, у той час, як газові моделі можуть бути вигіднішими з точки зору експлуатаційних витрат.
Вивчення особливостей різних моделей значно спрощується завдяки використанню електронних каталогів, наприклад, на сайті https://akbcenter.com.ua/generatory-benzyn-gaz-dyzel, де представлений детальний опис параметрів. Для вибору пристрою важливими характеристиками є потужність, вид палива, моторесурс, конструктивні особливості.
Особливості портативного генератора на бензині
Оскільки серед побутових варіантів найбільш поширеними є бензинові моделі, розглянемо детальніше їхні сильні та слабкі сторони. Бензинові генератори є відмінним рішенням як тимчасове джерело подачі струму в малопотужну мережу. Тому виділяють наступні переваги бензоелектростанцій:
- Мобільність — легкість та компактність дозволяє купити генератор на бензині для використання на дачі або на природі.
- Низький рівень шуму — моделі в шумопоглинаючому корпусі з глушником забезпечують комфортну експлуатацію.
- Легкість запуску — особливо при низьких температурах, що важливо в холодну пору року.
- Вартість — бензинові побутові моделі часто виявляються найдоступнішими серед аналогів на інших видах палива.
Однак, існують певні технічні особливості, що можуть вважатися недоліками. Тривалість безперервної роботи бензинових генераторів обмежена, і вони можуть потребувати перерв після 5-8 годин роботи, тоді як ресурс мотора у них також порівняно невеликий і зазвичай не перевищує 4000 мотогодин. Вартість одного кіловату буде максимально високою серед інших типів, проте їх мобільність та простота обслуговування переважають серед уподобань покупців. Саме тому цей тип приладів займає до 60% пропозицій на ринку.