Який вживаний монітор вибрати для збірки ПК  

Технології

Знизити загальну вартість збірки ПК дозволить використання вживаного монітора. Більшість моделей оснащені роз’ємом HDMI версії 1,4 і вище. Це дасть змогу досягнути високої швидкості передачі даних від ПК до пристрою виводу зображення. Також можна купити бу монітор для підключення до ноутбука, щоб створити робоче місце, адже часто діагоналі дисплея та роздільної здатності портативного ПК недостатньо для комфортної гри чи роботи.

До переваг монітора також варто віднести можливість монтажу на кронштейн будь-якої геометричної та функціональної конфігурації (настінний, настільний). Для цього використовують кріплення VESA. Отвори на задній панелі підходять до всіх стандартних кріплень. Найрозповсюдженіші розміри — 75×75, 100×100 мм, але вони залежать також від діагоналі пристрою: чим більший монітор, тим значніші відстані між отворами для болтів.

Частота оновлення

Частота оновлення вказує на кількість кадрів, які змінюються за секунду. Високий показник забезпечує плавне й чітке зображення в динаміці. Це відіграє важливу роль в онлайн-трансляціях спортивних змагань та відеоіграх, особливо FPS-іграх. Для офісних завдань і мультимедіа підходять пристрої 60 Гц.

Якщо в збірці встановлені потужний центральний процесор і відеокарта, які зможуть «видати» FPS вище 60, то треба вибирати монітор 90,120, 144, 165 Гц. Якщо «залізо» не здатне забезпечити високий «ФПС», купувати пристрій із високою частотою оновлення не треба.

Типи матриці

Для якості зображення важливе значення має тип матриці. Найпоширеніші такі варіанти:

  • TN (Twisted Nematic) — бюджетний варіант з обмеженим кольоровим охопленням, але з високою швидкістю відгуку;
  • IPS (In-Plane Switching) — підходять для будь-яких задач, адже мають високу швидкість відгуку, широкий спектр кольорів та кут огляду;
  • VA-матриця (Vertical Alignment) — середній варіант між TN та IPS, відрізняється високою контрастністю.

Новіші моделі оснащені матрицями OLED (Organic Light Emitting Diode). Хоча вони й доволі дорогі, але забезпечують високі показники зображення: колірне охоплення, час відгуку, кут огляду, контрастність.

Підключення до ПК

Щоб підключити ПК до монітора, використовують такі основні типи роз’ємів:

  1. DVI. Застарілий порт, але ще інколи використовується. Інтерфейс підключення дозволяє передавати  зображенняFull HD. Важливо, що такий канал трансляції сигналу використовується тільки для передачі відеосигналу, аудіо не підтримується.
  2. VGA. Як і попередній варіант, він застарілий, підходить тільки для відеосигналу. У поєднанні з незначною максимальною роздільною здатністю і VGA, і DVI доцільно використовувати для офісних і мультимедійних збірок, а також для retro-gaming.
  3. HDMI. Найпопулярніший сучасний порт. Є різні версії, що дозволить під’єднати будь-який ПК чи ноутбук без зниження швидкості передачі даних. Транслює відео- та аудіодоріжки. Версія 2.1 підходить для 8K.

Важливо: якщо в ПК є відеокарта, то підключати монітор до материнської плати не можна. У тому разі, коли в центральному процесорі є вбудоване графічне ядро, це зменшить продуктивність. Відеокарта буде простоювати. Якщо в процесорі немає вбудованої графіки (наприклад, всі Intel з індексом F у маркуванні), зображення взагалі не буде виводитися. 

Варто зазначити, що купувати вживаний монітор треба в перевіреного постачальника, який проводить діагностику електроніки, яку реалізує. У разі потреби такі постачальники здійснюють обслуговування моніторів, тож клієнт отримує повністю робочий пристрій із гарантією. 

Джерело: chipchip.ua


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай