Все про дроздів

Технології

Зовнішній вигляд птиці

Дрозди – це відносно невеликі птахи. Їхній корпус коливається між 20-25 сантиметрами, відповідно до типу. Більшість дроздів відрізняються сірим або коричневим відтінком. Їх також можна визначити по “різнобарвних плямах” на боках та животі. Крила мають характерне округлення, а дзьоб короткий. Їхні ніжки невеликі, але завдяки своїй силі дозволяють дрозду швидко пересуватись по землі стрибками.

Вага птаха не перевищує 70-100 грамів. Середній вік особин в дикій природі становить 12-13 років. В неволі зареєстровано випадок, коли дрозд прожив до 17 років.

Стиль життя та характер

Зазвичай цих пернатих вважають досить рухливими. Коли вони потрапляють у складну ситуацію, вони починають випускати дуже гучні звуки. Вони живуть зграями, хоча вчені відзначають і випадки “пустельництва” окремих особин. Зазвичай вони прив’язані до своїх первісних гнізд і повертаються до них навіть після зимівлі.

Їжу птах зазвичай шукає на землі. Він переміщається на лапках швидко та вправно, активно використовуючи свій дзьоб у пошуках їжі. Дрозд живиться фруктами, ягодами та різними насіннями. З “білкової їжі” він віддає перевагу комахам, дощовим черв’якам та дрібним равликам.

Він розміщує свої гнізда на деревах, на висоті 5-6 метрів над землею. За один раз самка дрозда може знести 4-6 яєць і висиджує їх приблизно два тижні.

Природні вороги дроздів

Серед природних ворогів можна виділити лісових білок, сов, дятлів, соєк та ворон. Останні активно розоряють гнізда дроздів, знищуючи їхнє потомство.

Види та підвиди птахів

Загалом фахівці виокремлюють трохи менше 60 видів та підвидів дроздів. Розглянемо найбільш поширені та впізнавані види та підвиди:

  • співочий дрозд. Цього птаха можна легко впізнати завдяки білому животіку та коричневій спині. Його спів гучний і дуже мелодійний. Мешкає в центральних областях на Кавказі та в Західній Сибірі. Зимують на півночі Африки та в Азії.
  • Дрозд-рябинник. Його визначають за невеликим розміром, що прирівнюється до скворця, а також білим животиком з жовтуватим тоном. Не відзначається мелодійним співом, але при цьому дуже широко поширений. Вкрай невибагливий до холодних кліматичних умов.
  • Чорний дрозд. Цього птаха легко ідентифікувати за чорним забарвленням самців. Очі чорного дрозда добре виділені яскравою обрамкою. Цей вид відрізняє хороші “вокальні дані”, а також прагнення до самітної оселі. білобровик. Зустрічається в Азії, а також в США та Канаді. Забарвлення білобровика відрізняється наявністю сіро-білого животика, рудих боків, а також характерної білої смуги над очима, завдяки якій птах і отримав своє ім’я.
  • Лісовий дрозд. Найменший представник сімейства. Він має дуже пестре забарвлення з компонентами оранжевого, синього та блакитного кольору. На горлі відчутне біле плямка. Мешкає в широколистяних та хвойних лісах. однокольоровий дрозд. Житель Азії. Відрізняється оливковим або трохи коричневим однотонним забарвленням.

Як правильно утримувати дрозда в неволі?

Дрозди доволі часто зустрічаються як домашні улюбленці. Як правило, це чорні або співочі дрозди.

Для утримання птаха потрібна простора клітка. Бажаний матеріал виготовлення – дерево. Всередині мають бути: годівниця, поїлка, декілька жердочок та будиночок-притулок. Дрозди обожнюють водні процедури, тому невелика ванночка в клітці точно не буде зайва.

Спів дрозда

Як зазначають орнітологи, дрозди співають двічі на день – вранці та ввечері. Їх спів відрізняється від солов’їного своєю винятковою гучністю. При цьому в ньому також присутня мелодичність, що дозволяє утримувати птаха як співочого. Багато господарів дроздів стверджують, що їх трелі позитивно впливають на загальний настрій людини та заспокоюють нервову систему. Щоб дрозд регулярно співав, його важливо утримувати в окремій клітці, без птахів “сусідів”.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай