Важливість антикорозійної обробки металевих конструкцій

Технології

Антикорозійний захист конструкцій з металу є критично важливою для забезпечення тривалої та безпечної експлуатації будівель, споруд та металевих елементів в умовах різноманітних середовищ. Ось декілька причин, чому антикорозійна обробка металевих конструкцій є настільки важливою:

 1. Антикорозійний Захист: Корозія (окиснення металу) є серйозним ворогом металевих конструкцій. Вплив атмосферного повітря, вологи, солей, хімічних речовин і інших агресивних середовищ може призводити до деградації металевих матеріалів, зменшення міцності і пошкодження конструкцій.
 2. Збереження міцності та життєвого циклу: Антикорозійна обробка зберігає і продовжує життєвий цикл металевих конструкцій, унеможливлюючи їх преждевременне старіння і деформацію.
 3. Безпека та надійність: Корозія може призводити до пошкоджень металевих конструкцій, зокрема зміни їх форми та руйнування. Антикорозійна обробка забезпечує надійність та безпеку конструкцій, уникнення небезпеки обвалу, що може становити загрозу для життя та майна.
 4. Економічність: Антикорозійна обробка може значно знизити витрати на обслуговування та ремонт металевих конструкцій, що робить будівлі більш економічно ефективними в довгостроковій перспективі.
 5. Підвищення зовнішнього вигляду: Антикорозійна обробка, така як фарбування або гальванічне покриття, може поліпшити зовнішній вигляд металевих елементів, зробити їх більш привабливими та гармонійними з дизайном будівлі.
 6. Стійкість до агресивного середовища: Особливо важливою антикорозійна обробка є для будівель, розташованих у близькості моря, в промислових зонах, де є підвищений рівень забруднення повітря і рідин, а також для конструкцій, які експлуатуються в агресивних хімічних середовищах.

Загальною метою антикорозійної обробки є збереження металевих конструкцій в гарному стані, забезпечення безпеки будівель та тривалої експлуатації, що робить її критично важливою частиною будівельного процесу та довгострокової діяльності будівельних об’єктів.

Найефективніші методи антикорозійної обробки металевих конструкцій

Найефективніші методи антикорозійної обробки металевих конструкцій залежать від умов експлуатації, типу металу та його використання. Ось деякі з найбільш ефективних методів:

 1. Гальванічне покриття: Цей метод полягає у застосуванні тонкого шару металевого покриття на поверхні металу. Найпоширеніші гальванічні покриття – цинкове та хромове, які забезпечують високий рівень антикорозійного захисту.
 2. Фарбування: Використання спеціальних антикорозійних фарб є дуже ефективним методом. Фарби мають захисні компоненти, які утворюють бар’єрний шар, що захищає метал від впливу вологи та інших агресивних середовищ.
 3. Лакування: Антикорозійні лаки також можуть застосовуватись для створення шару захисту на металевій  поверхні, що захищає від корозії та забруднень.
 4. Покриття з використанням спеціальних полімерів: Полімерні покриття можуть забезпечувати високу стійкість до корозії та агресивних середовищ.
 5. Гаряче цинкування: Цей метод полягає в покритті металевих елементів розплавленим цинком. Він забезпечує надійний антикорозійний захист, особливо для зовнішніх металевих деталей.
 6. Анодне окислення: Цей процес додає покриття з анодним окисленням на поверхню металу, забезпечуючи стійкість до корозії та зносу.
 7. Антикорозійні обробки на основі фосфату: Фосфатування створює захисний шар фосфату на поверхні металу, що допомагає уникнути корозії.

Вибір ефективного методу антикорозійної обробки залежить від конкретних умов та вимог проекту, бюджету та довгострокових планів використання конструкцій з металу. Крім того, важливо дотримуватись рекомендацій виробників і забезпечувати правильне технічне виконання обробки, щоб забезпечити найвищий рівень антикорозійного захисту. Якщо ви шукаєте надійного постачальника засобів антикорозійного захисту – звертайтесь до компанії Welesgard Україна, який є виробником високоякісних антикорозийних покриттів.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай