Підвищення врожайності кукурудзи з 1 га ефективними рішеннями

Best-a зменшує водний стрес завдяки природним процесам Технології

Навіть за найскромнішими підрахунками, щоб помістити врожай кукурудзи, яка була вирощена за один рік в Україні, знадобиться потяг завдовжки 3700 кілометрів або 43 стадіони «Олімпійський».

Щорічно в Україні кукурудзою засівається площі близько 4 млн. гектарів. З них аграрії отримують приблизно 20 млн. тонн зерна. При цьому середня врожайність кукурудзи на землеробстві становить 5 тонн з гектара, а на штучному зрошенні — від 8 тонн.

Варто враховувати, що високий урожай кукурудзи виходить за оптимального поєднання 4 чинників: забезпечення рослин необхідним об’ємом води, родючість ґрунту, тепло і світло.

Вибагливість кукурудзи

Кукурудза — теплолюбна рослина короткого дня. Вона дуже любить Сонце. Її насіння проростає при температурі від +10°С, а оптимальна температура для її розвитку від +22°С. Зацвітає швидко — за 8-10 годин. А якщо сонячний день триває довше 12 годин, вегетаційний період подовжується. Гібриди кукурудзи, які використовують українські аграрії, мають вегетаційний період близко 80-150 днів.

Щоб насіння кукурудзи проросло, потрібно порядка 45% води маси зерна. При такому зволоженні перші сходи з’являються на 4-5 день після посіву. Для подальшого нормального розвитку рослин їм потрібна недостатня аерація — багато кисню. 

Кукурудза недолюблює кислі ґрунти. Також вона вкрай чутлива до штучного підвищення родючості землі. Високий врожай можна отримати на ґрунтах такого типу:

  • легких;
  • пухких;
  • суглинистих;
  • збагачених органікою.

Для отримання високого врожаю кукурудзи необхідно, щоб ґрунтове повітря містило від 18% кисню. Якщо показник буде на 10%, кореневі системи рослин будут розвиватися повільніше, а при 5% — вони взагалі перестануть рости. При такому показнику процес «витягування» води з землі значно порушуються процеси обміну речовин в надземній  та кореневій частині рослини.

Кукурудза — культура, вимоглива до мінерального харчування. Так, для 1 тонни врожаю зерна необхідно:

  • 20-25 кг азоту;
  • 6-10 кг кальцію;
  • 10-15 кг фосфору;
  • 30-40 кг калію;
  • 6-10 кг магнію.

Однак для кожного сорту та гібриду кукурудзи є свої унікальні методи та комбінації. Зазвичай грамотне застосування добрив сприяє надбавці врожаю зерна від 10 до 40 центнерів на гектар, залежно від ґрунтово-кліматичних умов, типу ґрунту та обсягу поживних речовин у ньому. Для цього проводиться агрохімічний аналіз, визначається обсяг добрив, їх розподіл за фазами вегетації.

Фази розвитку кукурудзи

Вегетативні фази (V) розвитку кукурудзи:

  1. Сходи (VE). Поява першого справжнього листка після проростання насіння.
  2. V1. Перший листок з комірцем.
  3. V2. Другий листок з комірцем.
  4. V3. Третій листок з комірцем.
  5. V4. Четвертий листок з комірцем.
  6. V5. П’ятий листок з комірцем.
  7. V6. Шостий листок з комірцем. На цьому етапі починається активне формування кореневої системи та закладка репродуктивних органів.
  8. V7-Vн. Сьомий та наступні листки. У цей період рослина активно росте, розвивається коренева система і накопичується біомаса. В залежності від гібриду кукурудзи, кількість листків може досягати 18-20 до початку фази цвітіння.

В проміжку між фазами V6 та V7 потрібно приділити рослинам максимальную увагу. Саме на цьому етапі можна застосувати фітостероли — засоби, завдяки яким можна отримати приріст врожаю приблизно +570 кг на 1 гектар. І в цьому допоможе рішення Best-a.

Best-a — фітостероли для кукурудзи, які борються з водним стресом рослин та підвищують врожайність посівів

Best-a — продукт, який підвищує врожайність кукурудзи з 1 га до 2 тонн сухої речовини. Він зменшує споживання рослинами води до 20%, оптимізує використання кукурудзою запасів води у ґрунті. Це розробка французької компанії Elicit Plant, рішення якої активно з’являються на нашому ринку. Прочитати про її продукти докладніше можна тут

Головна перевага рішення Best-a в тому, що його потрібно застосувати лише одноразово. А далі все зробить залишковий ефект. Механізм дії препарату наступний:

  1. Закриття продихів
  2. Розвиток кореневої системи
  3. Ранне цвітіння та підживлення
  4. Вище положення качана
  5. Збереження ефекту вічнозеленості
  6. Збільшення качана та вага зерен

Фітостероли — сполуки рослинного походження, які дають рослинам «сигнал» про необхідність активізації усіх сил на пошук води. Завдяки їм закриваються продихи, зменшується випаровування вологи з листків, проходять інші біохімічні процеси. Завдяки їм рослина починає активно розвиватися, стає міцнішою та сильнішою, з добре розвиненою кореневою системою.

Best-a сумісний з усіма сучасними інсектицидами і фунгіцидами, та деякими типами гербіцидів. Також його можна застосовувати одночасно із добривами. Звісно, для досягнення ефекту рослини мають бути здоровими, без азотного, фосфорного чи іншого дефіциту.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай