Досить багато людей користуються зволожувачами повітря не дуже замислюючись, яку воду наливають у пристрій. Але чи безпечна вода з-під крану для зволожувача чи може краще користуватись водою з того ж https://ecosoft.ua/ua/filtry-kuvshiny-prod/ фільтра-глечика для води? Давайте розберемось, як правильно використовувати зволожувачі для повітря.
Як діє пристрій?
Найпростішою конструкцією є, так звані холодні зволожувачі, які примусовим шляхом (за допомогою вентилятора) продувають повітря через вологий фільтр. Повітря охолоджується і завдяки відданій теплоті відбувається випаровування.
Найпоширенішим видом приладів є ультразвукові зволожувачі повітря. Їх принцип дії заснований на тому, що вода, яка заливається в ємність, порціями подається на пластину, що вібрує в режимі ультразвуку, де вода розщеплюється в мікрокрапельки та вентилятором прямує з корпусу зволожувача назовні.
Також є парові зволожувачі повітря, які передбачають собою дистилятор, який замість конденсації мікрокрапельок, випускає їх в повітря. Але такі зволожувачі в побуті практично не застосовуються.
Наскільки важлива вода для пристрою?
Найбільш невибагливими до складу води є холодні зволожувачі. Парові та ультразвукові вимагають максимально чистої води, з фільтра-глечика чи навіть системи зворотного осмосу. Але чому це так?
По-перше, вапняний наліт. Ультразвукове випаровування дуже близьке до кипіння, відповідно, формування осадів карбонатів кальцію і магнію неминуче. Сформована кірка вапна може порушувати роботу зволожувача і приводити до прискореного виходу зі строю і частого сервісного обслуговування.
По-друге, в кімнаті, де працює зволожувач, з’являється своєрідний “туман”, а іноді й наліт на поверхні меблів — це теж наслідок твердої води. Трапляється навіть, що вода у зволожувачі повітря цвіте – це наслідок мікробіологічного забруднення або свідчення того, що вода довго стояла.
Які наслідки викличе неякісна вода?
Якщо використовувати не фільтровану через фільтр-глечик чи зворотний осмос воду, з часом може розвинутись низка неприємних ефектів. Частий кашель, мокрота в горлі, хронічна закладеність носу, навіть астма у найгірших випадках.

Чи підійде вода з фільтрів-глечиків?
Це питання турбує багатьох. Насправді відповідь на нього залежить від наявності фільтра у зволожувачі повітря. Він являє собою змінний картридж, який здатний пом’якшувати воду і видаляти з неї механічні частинки. Якщо він є, обійтись можна навіть без окремого фільтру. Якщо ні, то треба потурбуватись про якість води самостійно.
В першу чергу, вона не повинна бути каламутною (викликає несправності, осідаючи на ультразвуковій платівці) і повинна містити якомога менше солей твердості й заліза (утворюють наліт і туман). Також важлива відсутність мікробіологічних забруднень. Оптимальним рішенням буде дистильована (дорожче) або зворотноосмотична (дешевше) вода. Вода з фільтру-глечику також підійде.