Коноплі та стійке сільське господарство – перспективи екологічного землеробства

Технології

Першою серед країн великої сімки користь конопель зрозуміла Канада та повністю легалізувала вирощування цієї культури. Це унікальна рослина, з якої люди можуть отримувати волокно, робити тканину, використовувати її для виробництва пластику, паперу, олії та медикаментів. Оскільки при вирощуванні конопель практично не використовуються пестициди та гербіциди, сучасна екологія буде у виграші від популяризації вирощування цієї культури.

Цей матеріал надано виключно з інформативною метою, оскільки наразі вирощування та зберігання марихуани в Україні заборонено законом.

Переваги вирощування конопель

Коноплі – це культура, яка незабаром має усі шанси стати основою екологічного землеробства. Всі продукти, що виробляються з неї, екологічно безпечні та легко розкладаються мікроорганізмами. Також її варто вводити в сівозміну з декількох причин:

·         покращує структуру ґрунту;

·         очищає землю від бур’яну;

·         є гарним попередником для ярових культур;

·         при зборі на зеленець є гарним попередником для озимих культур.

Раніше марихуана вирощувалася на відкритих полях, тому вкрай важливою умовою для гарної врожайності був вибір правильного місця для посадки. Рослина культивувалася у природних умовах, при цьому були менші операційні витрати, проте врожайність сильно залежала від погодних умов.

Коноплі сіяли в річкових заплавах, на окультурених торф’яниках, на нейтральних та слабко лужних ґрунтах. Аби зробити вирощування ефективним та екологічно безпечним, для живлення рослин використовувалися не пестициди, а сидерація. Найпоширенішими сидеральними культурами вважалася віка, гірчиця, олійна редька, буркун та еспарцет. Завдяки такому сидерату вдавалося отримувати не лише якісну зелену масу, а й гарне насіння конопель.

Сучасні методи вирощування канабісу

На цю мить канабіс вже не вирощується у відкритому ґрунті, а висівається у спеціальних теплицях. Такий метод вирощування має багато переваг:

·        умови в середовищі повністю контрольовані, тому є можливість отримувати врожай декілька разів на рік;

·        вирощена рослина має привабливий вигляд, оскільки в теплиці простіше контролювати вплив на неї зовнішніх факторів;

·      в теплиці дозволяється вирощувати рослини з більшим тетрагідроканабінолом, за умови що усі рослини будуть промарковані та теплиця знаходитиметься під постійним відеоспостереженням.

Серед негативних моментів вирощування конопель в спеціальних теплицях можна виділити високу вартість системи кліматичного контролю, великі трудові витрати та порівняно невелику врожайність.

Наразі перспективи зростання канабісу у спеціальних умовах суттєво розширилися, оскільки окрім вирощування у ґрунті є можливість використовувати сучасні методики, а саме:

·        аеропоніка. Поживні речовини вносяться безпосередньо в кореневу систему рослини;

·         гідропоніка. Поживні речовини надходять у корені через водне середовище;

·         мікрокультивація. Зерна канабісу сіються в суміш агар-агар.

Такі методики вирощування марихуани дозволяють мінімізувати вплив на екологію. Проте істотним недоліком використання новітніх методик при високій врожайності та якості готової продукції є досить високі витрати та трудомісткість процесу. Попри всі складнощі культивування конопель у спеціальних умовах, фахівці активно працюють над поліпшенням екологічності цього виду землеробства та в цілому над популяризацією культури.

Джерело: https://coffeeshop.ua/seed-shop/autoflower


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай