Фільтр для питної води: особливості вибору

Технології

Вода для пиття та приготування їжі повинна бути кришталево чистою. На жаль, якість центрального водопостачання залишає бажати кращого, тому важливо використовувати засоби для фільтрації рідини. Допомогти в цьому можуть спеціальні фільтри для питної води, які усувають мінерали, іржу, хлорку та різноманітні мікроорганізми. Як правильно вибрати фільтр для води — розповідаємо в цій статті.

Які існують види фільтрів для води

Сьогодні існує досить великий вибір фільтрів. Кожен вид має свої особливості, які дозволяють використовувати його в тих чи інших умовах. Всі моделі поділяються за декількома категоріями.

За конструкцією

Залежно від будови, фільтри бувають трьох типів:

  • Глечики. Це найпростіший вид, який вирізняється компактними розмірами та простотою у використанні. Такий фільтр можна застосовувати вдома, а також брати з собою в дорогу. Для очищення води достатньо налити її у глечик, де вона пройде фільтрацію та швидко очиститься.
  • Проточний фільтр. Такий пристрій являє собою картридж з фільтром, який встановлюється в трубу під краном. Вода в ньому проходить багатоступеневу фільтрацію. Встановлення такого фільтра потребує сантехнічних навичок.
  • Насадка на кран. Це невелика насадка, яка розміщується безпосередньо на крані. Вона має універсальне кріплення, тому підходить до будь-якого крана.

Вибирати між цими трьома видами фільтрів варто, виходячи з власних потреб та можливостей. Найбільш надійним варіантом серед них є проточний фільтр, однак глечики та насадки також добре очищають воду.

За способом очищення

Фільтри також можуть по-різному очищувати воду. За цією характеристикою вони поділяються на такі моделі:

  • Картриджні фільтри для води. В такому фільтрі вода проходить через контейнери (картриджі), які її очищають.
  • Дискові. Містять в собі диски з канавками, через які проходить вода. Диски усувають з рідини різноманітні мікроелементи. Щоб підтримувати такий фільтр в чистоті, достатньо кілька разів на тиждень промивати його під водою.
  • Механічні. В них вода проходить через фільтр, який сорбує бруд, пісок, іржу тощо. Як правило, такі фільтри використовуються на виробництвах.
  • Іонообмінний. Всередині такого фільтра знаходяться іоніти, які усувають з рідини іони солей та замінюють їх на власні. Завдяки цьому вода не лише очищується, але й стає м’якшою.
  • Зворотний осмос. Такий фільтр усуває практично всі види забруднень. В ньому вода проходить крізь три картриджі різних ступенів очищення: мембранний (вбирає різноманітні домішки), вугільний (очищає рідину від хлорки) та карбон-блок (абсорбує неприємні запахи).

Вибір фільтра за способом очищення залежить від якості та жорсткості водопровідної води, а також наявності в ній хімічних домішок і забруднень.

На що звернути увагу при виборі фільтра для води

Щоб підібрати для себе відповідну модель фільтра, потрібно враховувати кілька факторів. А саме:

  • ступінь очищення — щоб отримувати питну воду, необхідно використовувати фільтр з кількома ступенями очищення;
  • зручність у використанні — наприклад, фільтр «глечик» очищає воду протягом кількох хвилин, а інші моделі — миттєво;
  • об’єм споживання води — для великої сім’ї або офісу може знадобитися система з великою пропускною здатністю;
  • простоту заміни деталей — деякі фільтри можна обслуговувати самостійно, інші ж потребують спеціальних сантехнічних навичок.

Загалом, важливо вибирати фільтр, який відповідатиме потребам вашої родини та забезпечить необхідний рівень очищення води. Ознайомитись з різними моделями фільтрів та підібрати для себе відповідний можна на сайті компанії Aqua-Life.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай