Чому не вмикається ноутбук після заміни термопасти?

Технології

Щорічна заміна термопасти може значно покращити ефективність системи охолодження та продовжити термін служби ноутбука, однак інколи після цієї процедури гаджет відмовляється вмикатись. Розгляньмо основні причини несправності, а також корисні поради щодо її вирішення.

Огляд основних причин, чому ноутбук не вмикається після заміни термопасти

Під час обслуговування можуть виникнути різноманітні неполадки, які перешкоджають нормальній роботі пристрою. Якщо ви впевнені, що ноутбук правильно підключено до живлення, слід розглянути інші причини.

Неграмотна установка чи підключення комплектуючих

Неправильне встановлення кулера чи радіатора, а також слабкий контакт між процесором й системою охолодження часто призводять до негайного вимкнення ноутбука, що рятує його від перегріву. Крім того, причиною може бути неповне/невірне підключення кабелів, що ведуть до материнської плати чи інших важливих деталей. Перевірте, що усі комплектуючі встановлені та закріплені згідно з інструкцією виробника.

Щоб уникнути такої проблеми, заміну термопасти краще довірити спеціалістам сервісного центру https://fullcartridge.com.ua/uk/remont-noutbukov/chistka-noutbuka-i-zamena-termopasty/.

Мав місце електростатичний розряд (ESD) під час обслуговування

Навіть невеликий розряд ESD здатен пошкодити чутливі електронні деталі, тому дуже важливо під час заміни термопасти одягати антистатичний браслет, працювати на спеціальному килимку та використовувати слушні інструменти. Щоб знайти, які компоненти було пошкоджено (та довести, що саме через ESD), треба провести діагностику в професійному сервісному центрі.

Занадто велика або занадто мала кількість термопасти 

Надмірна кількість пасти створює ізоляційний шар, який погіршує теплопередачу, а недостатня – призводить до нерівномірного контакту між процесором та радіатором, що також провокує перегрівання. Для перевірки та виправлення проблеми необхідно підняти радіатор й зняти надлишки чи додати необхідну кількість термопасти. 

Попадання металевої термопасти на інші компоненти 

Електропровідні термопасти можуть спричинити незворотне окислення та псування деяких деталей, а також коротке замикання при ввімкненні комп’ютера. Видалення термопасти з небажаних місць робиться ізопропіловим спиртом та безворсовими ватними паличками, але якщо вона вже заподіяла шкоду, для відновлення працездатності комп’ютера треба звернутись до сервісного центру. 

Апаратні пошкодження під час розбирання ноутбука

Ви могли випадково зачепити та пошкодити кабель, мікросхему, роз’єм, контакт, конденсатор або викликати мікротріщини на материнці занадто жорстким поводженням. Все це може викликати коротке замикання та інші вельми серйозні несправності, діагностувати які можна тільки в сервісному центрі.

Як проводять діагностику несправностей ноутбука?

Оглядаються та тестуються різними способами усі компоненти систем, зокрема материнська плата, процесор, слоти оперативної пам’яті та носії даних, монітор, відеокарти, блок живлення, всі кабелі та роз’єми на предмет можливих пошкоджень. Якщо необхідно, використовують апаратну діагностику спеціальним обладнанням для виявлення проблем у ланцюгах живлення тощо. У більшості випадків процедура не займає понад 30 хвилин.

Після заміни термопасти ноутбук може не вмикатись з кількох причин – причиною може бути неправильне встановлення компонентів, електростатичний розряд (ESD), некоректне нанесення термопасти або пошкодження дротів/деталей під час обслуговування гаджета. Вдома можна перевірити грамотність установки комплектуючих та нанесення термопасти, а складніші апаратні несправності треба діагностувати у професійному сервісному центрі. 


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай