Українським воїнам щодня доводиться протистояти підступному ворогу. На полі бою бійці зустрічаються з десятками загроз — від пістолетних куль до осколків від вибухових пристроїв. Щоби захиститися від небезпеки, кожному військовослужбовцю потрібно купити бронік. Великий асортимент спорядження пропонує бренд ukrarmor — український виробник військової амуніції.
Головні критерії вибору бронежилета
Щоби броня ефективно виконувала свої функції, передусім слід визначитися із класом захисту. 1-й та 2-й здатні зупинити пістолетні кулі, 3-й може протидіяти пострілам з АК та АКМ, 4-й — з кулемета ПКМ та гвинтівки Драгунова. Найвищі класи (5-й та 6-й) використовуються для захисту від бронебійно-запалювальної зброї.
Визначивши потенційний рівень загрози, зверніть увагу на інші чинники:
- вага — вважається, що чим вищий клас захисту, тим більше важить бронежилет, проте в асортименті ukrarmor є полегшені моделі, що допоможуть зберегти мобільність на полі бою;
- тип бронеплит — частіше використовуються сталеві, адже вважається, що цей матеріал краще витримує влучання патронів (вони застряють всередині), а керамічні відрізняються меншою вагою;
- розмір — сучасні моделі мають регульовані плечові та бокові лямки для забезпечення ідеальної посадки;
- комфорт — наявність м’яких плечових підкладок (демпферів) та системи вентиляції гарантує зручність носіння броні за будь-яких погодних умов.
Спорядження можна купувати окремо або у комплекті разом із підсумками. Другий варіант найкраще підходить бійцям, що збирають амуніцію «з нуля».
Як перевірити надійність бронежилета?
Купуючи бронік, важливо надавати перевагу якісним та сертифікованим товарам. Перевірити це доволі просто — у виробника мають бути протоколи випробувань, що підтверджують відповідність нормам ДСТУ, зокрема єдиному стандарту сертифікації 8782:2018.
У випадку з компанією ukrarmor перейматися не варто. Всі документи розміщені на сайті бренду у вільному доступі. Додатково при замовленні ви отримуєте копію висновків лабораторних випробувань, яку можна показати командиру. Це допоможе офіційно затвердити використання власної броні під час виконання бойових завдань.