На початку листопада було схвалено новий законопроєкт, що регулює роботу офлайн і онлайн-казино, на кшталт цих. За зведення поправок до закону, які змінюють правила отримання і втрати ліцензій, а також інші робочі моменти азартної галузі, проголосувало 22 депутати комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.
Як очікується, новий звід правил повинен буде перекрити ті лазівки в законодавстві, які активно використовували компанії сфери азартних ігор, порушуючи в такий спосіб правила роботи і знімаючи з себе більшість податкових зобов’язань.
Голова парламентського комітету з фінансових питань Данило Гетманцев повідомив про це у своєму телеграм-каналі. За словами народного депутата, ці поправки мають запобігати поверненню на ринок тих компаній, які не платили за ліцензії після початку повномасштабного російського військового вторгнення.
Найважливішим моментом поправок стала зміна вимог для отримання ліцензії, а також підстав для її позбавлення. В обох випадках правила було ускладнено, що має призвести до підвищення стандарту роботи “фізичних” і віртуальних гральних закладів.
До числа головних приводів для зміни законодавства входить і необхідність якось відрегулювати ринок лотерейних послуг. Річ у тім, що відсутність у законодавстві дієвих інструментів для регулювання ринку лотерей, фактично призвела до свавілля в цій сфері.
Користуючись недостатньо опрацьованим законодавством, компанії в цій сфері просто не платили ліцензійні збори. Ба більше, під державні лотереї маскувалися й інші гравці ринку азартних ігор, знімаючи таким чином із себе чималу частину податкового навантаження.
У розробці нових поправок ці недоліки здебільшого ліквідували, що зі свого боку дало змогу підняти платежі для компаній у сфері проведення лотерей, а також зробити ці платежі обов’язковими.
Нагадаємо, що у Верховній Раді вже неодноразово розгоралося обговорення про важливість запровадити більше регулювання роботи підприємств сфери азартних ігор. Зокрема, народні депутати порушили питання про необхідність закриття основного органу КРАІЛ, що регулює сферу азартних ігор, через неефективність видачі ним ліцензій. У самому відомстві розкритикували ці пропозиції, зазначивши, що гідного альтернативного рішення депутати і міністри так і не запропонували.
Крім цього, нещодавно розкрилися масштаби ухилення від податків в українській гральній сфері. Після легалізації азартних ігор підприємства ринку знайшли численні лазівки для зниження податкового навантаження. Про це в інтерв’ю Forbes розповіла Тетяна Доценко, яка обіймає посаду директора Департаменту податкового аудиту ДПС.
Такі порушення було виявлено під час перевірки територіальними органами ДПС серед гральних закладів, які мають право здійснювати роботу у сфері гральної діяльності на основі наявних ліцензій. Під час перевірки було виявлено порушення на загальну суму в 52 мільярди гривень.
Назви компаній-порушників на розголошуються, проте є інформація, що 42 мільярди з цієї суми припадає лише на два відомі гральні заклади. Усім їм уже виставлено відповідні рахунки, причому йдеться саме про штрафи, а не про податкові донарахування.