Саморобні духи своїми руками
Незважаючи на те, що більшість із нас асоціює створення парфумів із дуже складним, трудомістким процесом, який потребує складних інгредієнтів, це не обов’язково так. Зробити їх самостійно не варто сприймати як складне і недосяжне. Більше того, це дуже цікавий спосіб провести час з іншою людиною. Саморобні духи своїми руками також можна робити з дітьми у вигляді цікавої гри. Найбільша перевага такого починання полягає в тому, що за низьку ціну ви можете отримати унікальні жіночі парфуми, адаптовані до ваших індивідуальних уподобань, які будуть зберігатися на вашій шкірі дуже довго. Крім того, це може бути дуже прибутково!
Мрієте приготувати свій власний, неповторний парфум, який буде ідеально відповідати вашій особистості?
Подивіться, як легко їх зробити самсотійно і не прийдеть більше звертатися в інтернет магазин парфумерії.
Основи створення власних парфумів
Чи достатньо змішати всі масла, аромат яких нам подобається?
На жаль, ні. Нам би точно хотілося, щоб після докладених зусиль у створенні домашніх парфумів, готовий аромат усієї суміші не був занадто важким і задушливим, і до того ж не зникав через десяток-інший хвилин. З цією метою ми повинні мати на увазі, що існують спеціальні категорії, на які ми поділяємо ноти аромату.
Основою створення парфумів є знання трьох ароматних акордів. Ми розрізняємо верхні, середні та базові ноти (також відомі як верхні, серцеві та базові). Такий поділ відбувається через те, що одні масла можуть залишатися на шкірі набагато довше інших. Враховуючи це, якщо ми хочемо самі створити ідеальний парфум, ми повинні включити кожну з цих нот у нашу суміш.
Як поділяються ефірні олії за нотами аромату?
- Верхні ноти – легкі, як правило, цитрусові або квіткові аромати, які тримаються до кількох хвилин:
Аніс, бергамот, лимон, евкаліпт, гвоздика, грейпфрут, імбир, лемонграс, мандарин, м’ята, неролі, ефірна олія апельсина.
- Ноти серця – їх стійкість до кількох годин. Це вважається справжнім ароматом (так званим ядром) усієї композиції:
Ефірна олія базиліка, герані , лаванди , розмарину , троянди , ромашки, шавлії , чебрецю.
- Базові ноти – найтриваліший і найпомітніший базовий аромат, який залишається в кінці після випаровування ефірних масел із категорій голови та серця:
Ефірна олія кедра, кориці, сандалу, жасмину, ладану, пачулі, ванілі, іланг-іланг.
Що потрібно, щоб зробити свій власний парфум?
Саморобні духи своїми руками можна приготувати в двох формах: рідина в розпилювачі і у вигляді крему. Сьогодні ми зупинимося на першій формі.
Для приготування власних ароматичних сумішей недостатньо лише суміші олій. Ми повинні пам’ятати, що ми не повинні наносити чисті ефірні олії на шкіру, попередньо не змішавши їх з розчинником або олією-носієм. В іншому випадку вони можуть сильно подразнити шкіру і навіть викликати опіки.
Основними продуктами для створення власних парфумів є:
- Наші улюблені ефірні олії – суміш, що включає олії кожної з трьох нот аромату. Коли ви вперше починаєте робити свій власний парфум, рекомендується не змішувати більше 4-5 ефірних масел.
- Спеціальна спиртова основа для духів або спирту
- Дистильована вода
- Закріплювач аромату – бажано гліцерин або масло жожоба, які продовжать стійкість духів на нашій шкірі.
- Флакони-розпилювачі з товстого темного скла
Варто пам’ятати, що на самому початку суміш, яку ми готуємо, може відрізнятися за запахом від нашої уяви, тому весь процес слід сприймати як задоволення. Не впадаймо духом, якщо спочатку щось піде не так! Коли ми станемо більш вправними у змішуванні різних нот аромату, ми станемо більш досвідченими та усвідомлюватимемо, що нам найкраще підходить.