Мереживо для білизни: стиль, комфорт і практичність

Леді

Мереживо – один із найдавніших видів матеріалу. Вироби з мережива мають дуже широкий спектр використання, тому що воно може використовуватися як самостійний елемент декору в жіночому, чоловічому та дитячому одязі. Також ним прикрашають і оздоблюють коміри, манжети, краї суконь і спідниць та інші види одягу. Мереживо ще популярне серед виробників нижньої білизни, адже нині дуже модна мереживна білизна. 

Різновиди мережива 

Мереживо для білизни має свої різні види для шиття, кожен з яких має свої особливості. 

  • Французьке мереживо характеризується своїми витонченими візерунками і вважається одним з найбільш ніжних і розкішних видів мережива у світі. 
  • Ажурне мереживо може бути широким або вузьким, також може мати різні візерунки. У складі такого мережива застосовуються натуральні волокна, але також можливі і синтетичні.
  • Еластичне мереживо забезпечує хорошу посадку і комфорт і застосовується для пошиття нижньої білизни, такої як бюстгальтери, нижня білизна і корсети, а також для суконь і блузок. 
  • Прошва – це натуральний матеріал, до того ж повітропроникний. Здебільшого використовується і для літнього одягу (суконь, спідниць і топів). 

Головні особливості мережива 

Мереживо добре підійде для шиття нижньої білизни, корсетів і пеньюарів, нічних сорочок і комбінезонів, боді, легких халатів з ажурними візерунками, домашнього одягу тощо. Мереживо, виготовлене з натуральних або штучних волокон, використовується для білизняних виробів. 

Мереживо з синтетичних волокон (еластану, нейлону, спандексу та поліестеру) часто використовують для пошиття натільної білизни, а все тому що воно має такі властивості як:

  1. Не мнеться.
  2. Стійке до різноманітних забруднень.
  3. Пружне.
  4. Добре тримає форму та драпірується.
  5. Не викликатиме подразнень та алергічних реакцій.
  6. Довговічне за правильного догляду.

Якщо ви придбаєте мереживо для білизни з синтетичних волокон, то пам’ятайте, що головною особливістю є його еластичність. Тонка, дихаюча тканина добре розтягується, дозволяючи створювати білизну, що щільно облягає фігуру. Завдяки своїй еластичності матеріал прилягає до тіла, але не обмежує рухів. 

Способи пошиття мережива 

Під час виготовлення мереживних виробів здебільшого застосовуються такі способи шиття як: 

  • Гіпюр. Ця техніка характеризується тим, що мотиви гіпюрового мережива легко роз’єднуються і піддаються обробці. Як правило, для такого виду шиття використовується тонке ткане полотно, на яке наноситься філігранна вишивка і потім знімається тканина. 
  • Коклюшечне мереживо. Вироби виготовляються із застосуванням невеликих коклюшок (шпульок). Щоб у результаті були візерунки та різноманітні орнаменти, то може використовуватися особливі техніки переплетення ниток шляхом скручування і перехрещування волокон з декількох (не менше двох) котушок. 
  • Прошва. Зшиті таким чином декоративні мережива переважно використовуються як індивідуальні прикраси. Їх також часто використовують як білизняне мереживо для з’єднання окремих предметів одягу. 
  • Білизняне мереживо. Часто виготовляються на швейній машині. Основні матеріали, що використовуються – поліестер та еластан. Готовий виріб м’який, еластичний і приємний на дотик. 
  • Строчова вишивка. При цьому методі шиття в тканині роблять невеликі отвори і зашивають їх круговими рухами тонкою ниткою. Як правило, тканина і нитки одного кольору (переважно білого).

Це лише малий перелік технік виготовлення мережива. До цього списку можна додати такі техніки, як біла гладь, ажурне мереживо, хардангер та арт, кожна з них має свої властивості та сфери застосування.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай