Дитяча гімнастика: які існують види та як вибрати найкращий?

Леді

Заняття гімнастикою чудово розвивають фізичні навички, зміцнюють здоров’я та допомагають підтримувати активний спосіб життя. Також цей вид спорту сприяє покращенню координації, підвищує витривалість та гнучкість. Якщо батьки бажають віддати дитину на гімнастику, то перше, що вони повинні зробити, це обрати напрямок цієї спортивної дисципліни.

Види дитячої гімнастики

Виділяють кілька основних різновидів дитячої гімнастики:

  1. Художня. Підходить для дівчат, які бажають розвивати гнучкість, пластику та грацію. Заняття включають вправи зі стрічками, обручами, скакалками та іншими предметами.
  2. Спортивна. Це складний, але дуже ефективний напрямок, який більше орієнтований на розвиток силового потенціалу, витривалості і координації. Діти виконують вправи на брусах, кільцях, колоді та інших снарядах.
  3. Акробатична. Поєднує елементи класичної та спортивної гімнастики. Тут велика увага приділяється стрибкам, підтримкам, переворотам і складним вправам у парах або групах.
  4. Гімнастика на полотнах. Цей напрямок поєднує елементи акробатики та хореографії. Вправи виконуються у повітрі на спеціальних полотнах, сприяючи розвитку витривалості, впевненості у власних силах, гнучкості та координації. Підходить дітям, які люблять творчість та не бояться висоти.
  5. Оздоровча. Цей вид підходить для дітей будь-якого віку, включаючи немовлят. Вправи спрямовані на загальне зміцнення організму, покращення постави та профілактику захворювань опорно-рухового апарату.

Кожен з напрямків гімнастики має свої особливості, тому бажано отримати консультацію тренера, перед тим як записувати дитину до спортивної школи чи секції. 

Як обрати найкращий варіант?

Якщо батьки вирішили самостійно займатись вибором напрямку дитячої гімнастики, то їм варто звернути увагу на такі фактори:

  1. Вік та стать дитини. Наприклад, Сільвер Студіо/ пропонує гімнастику на полотнах дівчаткам з 5-ти років, а от класичний та акробатичний напрямки – як дівчаткам, так і хлопчикам. 
  2. Інтереси дитини. Важливо, щоб заняття гімнастикою не було виключно бажанням батьків. Дитина повинна сама визначитись, чи хоче вона займатись цим видом спорту. Адже без мотивації важко досягти позитивного результату.
  3. Фізичні особливості. Якщо дитина має, наприклад, зайву вагу, то їй навряд чи підійде гімнастика на полотнах. Також в цьому випадку під питанням може бути й заняття акробатикою, де здебільшого проводяться заняття в парах. 
  4. Кваліфікація тренерів. Варто віддавати перевагу спортивним закладам, де працюють досвідчені та сертифіковані спеціалісти, які вміють працювати з дітьми.
  5. Умови тренувань. Обов’язково слід звертати увагу на обладнання, безпеку приміщення та кількість дітей у групі.

Гімнастика є чудовим способом гармонійного розвитку дитини. Але корисним і результативним він буде лише в тому випадку, коли буде обраний вірний напрямок. 


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай