Як мідь використовують у створенні опалення та водопостачання

Будинок і ремонт

Мідні трубки – це високоякісний матеріал для транспортування газу, води та пари під високою температурою. Їх відмінні фізико-технічні характеристики роблять їх затребуваними у багатьох галузях завдяки високій міцності, стійкості до впливу корозії, а також теплопровідності. 

Останній показник створює ідеальні передумови, щоб купити мідну трубу  для організації системи опалення та кондиціонування рідини у промисловому та побутовому використанні. 

Крім того, естетичний вигляд, який має труба мідна, робить конструкції доволі популярними в багатьох архітектурних рішеннях, їх використовують для облаштування санвузлів та системи опалення в приватних оселях. 

Види мідних труб

Класифікують мідні трубки залежно від їх застосування та діаметру.

Так, мідні труби застосовують: 

  1. Промислове використання. Мідні труби знайшли своє місце у системі гідравліки, для створення газових водонагрівачів, в авіабудуванні та машинобудуванні. З мідного прокату виготовляють гальмівні системи, а також компоненти для холодильних агрегатів і кліматичних систем.
  2. Газопровідні системи. Відмінні технічні показники мідних труб, зокрема, міцність та корозієстійкість, відіграють неабияку роль у використанні даного виду металопрокату при організації газопроводів. Крім того, монтаж мідних труб можливо реалізувати без зварювання, а за допомогою пайки чи спресування. Такі методи монтажу не впливають на показники герметичності й тому часто застосовуються в процесі будівництва газопровідних систем. 
  3. Організація системи опалення. Труба мідна для опалення використовується завдяки своїй стійкості до корозії, а також тому, що на них немає згубного впливу хлору. Крім того, сплав здатний витримувати перепади тиску навіть при високих температурах. 
  4. Водопровідні конструкції. Антикорозійні характеристики створюють передумови використання даного металу для будівництва водопроводів, оскільки мідь не окислюється  під впливом агресивних речовин в умовах постійної вологості. Перепад температури не впливає на властивості металу і мідь не промерзає.

За діаметром трубний мідний прокат класифікують наступним чином: 

  • в сантехнічних роботах використовують труби діаметром від 10 мм до 28 мм, при цьому тонкі трубки діаметром 15 мм застосовуються для точкового підведення води (до змішувачів, кранів), а труби більшого діаметру – для прокладання магістральних трубопроводів; 
  • в системах опалення зазвичай попит має металопрокат більшого діаметру для вищої пропускної здатності, зокрема, найбільш поширена мідна труба для опалення має діаметр 15 мм, 22 мм, 28 мм та 35 мм, залежно від розміру системи;
  • для підключення до радіаторів часто використовуються труби діаметром 15 мм або 22 мм, а для магістральних трубопроводів — 28 мм і більше.

Для з’єднання мідних труб використовуються спеціальні мідні фітинги, які можна придбати потрібного діаметру від виробника мідного металопрокату.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай