Як економити електроенергію: прості поради для всіх

Будинок і ремонт

Регулярні відключення електроенергії в Україні – найменша ціна, яку наша країна сплачує за криваву боротьбу з окупантами. Через часті обстріли енергетичних об’єктів, Україна має дефіцит електроенергії, як наслідок – потрібно економити.

В новинах України ми щоденно відслідковуємо сповіщення, чи будуть відключати світло сьогодні, чи будуть діяти графіки погодинних відключень завтра і як підготуватися до зими. Тому сьогодні ми вирішили зібрати для вас прості поради, які допоможуть ощадливо користуватися електротехнікою та стануть помічними для країни у боротьбі з кризовою ситуацією.

Як використовувати менше електроенергії?

Встановіть високоточний двофазний прилад обліку електроенергії, який зможе не тільки вірно підрахувати використані кіловати, а й значно зменшить оплату за світло вночі.

Всі старі лампочки в будинку замініть на сучасні світлодіодні. Адже вони споживають на 90 відсотків електроенергії менше, ніж звичайні лампи розжарювання.

Ізолюйте всі щілини в будинку чи квартирі. В першу чергу це стосується дверей та вікон, звідки в зимовий час може задувати холодне повітря з вулиці. Якщо маєте старі дерев’яні вікна, краще замінити їх на сучасні мінімум двокамерні пластикові, які зможуть утримувати тепло в приміщенні більш надійно. Теж саме стосується балкону. Також в період опалювального сезону розміщайте за батареями відображаючи екрани з фольги. Так ви зможете акумулювати більше тепла вдома.

Купуючи нову електротехніку, зупиніть свій вибір на тій, що має клас енергоефективності А-А+++. Такі прилади споживають менше електроенергії.

Не використовуйте високі температури для прання речей або миття посуду. на сьогодні існує чимало спеціальних миючих засобів, які розраховані на низькі температури. Адже пральна чи машина для миття посуду можуть «добре» тягнути світло.

Виходячи з дому вимикайте всі електроприлади. Бойлер, комп’ютер, мікрохвильова піч, кавоварка, телевізор тощо використовують електроенергію навіть у режимі простою. Пам’ятайте про це.

Ніколи не ставте не охолоджену їжу в холодильник та не тримайте довго двері холодильника відкритими. Це допоможе йому більш ощадливо працювати.

Якщо користуєтеся електрочайником, нагрівайте виключно той об’єм води, який є необхідним. Все зайве не тільки не згодиться в моменті, а й забере на себе частину електроенергії впусту.

Вікна в приміщенні під час спеки в нічний період часу мають бути відкритими, а вдень – щільно закритими цупкими шторами.

Підтримуйте чистоту. Завжди вчасно замінюйте мішок для пилу в пилососі, звільняйте чайник від накипу, протирайте плафони ламп, вчасно здавайте побутову техніку в ремонт. Адже несправна, брудна або перевантажена техніка – завжди буде тягнути більше електрики, ніж їй потрібно.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай