Пелети для опалення

Будинок і ремонт

Пелети, як альтернатива дровам чи газу, популярні в європейських країнах, але у нас до такого способу обігріву будинку все ще ставляться з недовірою. Господарі, які вибирають пелети для опалення, і доглядають пелетний котел, замислюються про те, скільки палива він спалюватиме.

Одна з переваг, яку мають пелети для опалення – ціна. Це недороге, але дуже ефективне паливо.

Пелети та їх особливості як палива

Пелетами називають гранульоване паливо, виготовлене з рослинних відходів методом пресування. Як сировина використовується кілька видів матеріалів, а саме:

  1. Відходи деревини (тирса, тріска з тартака і деревообробних підприємств). Гранули можуть бути білими або світло-коричневими. Якщо колір темний – у переробку потрапило багато кори; вона ускладнює горіння, і золи залишається більше.
  2. Відходи сільського господарства (лушпиння гречки та соняшника, торф, відходи кукурудзи). Гранули виходять темними: це найбюджетніший вид палива, але й зольність у нього найвища.

Кожна пелета має циліндричну форму, діаметр 4-8 мм, довжину 0,5-8 см. Паливні гранули мають важливу властивість: при горінні вони виділяють тепла більше, ніж традиційні види палива (дрова, газ, дизпаливо), і можуть скласти їм серйозну конкуренцію економії витрат на опалення. Тверде біопаливо продається на вагу або в фасуванні, одиниця виміру – кілограм.

Крім того, біопаливо, зроблене з відходів, зростає в ціні повільніше, ніж газ чи дизпаливо, у котел завантажують його рідко, а золи утворюється дуже мало. При горінні не виділяються небезпечні викиди, неприємні запахи. Комбінація цих переваг є причиною того, що щороку зростає кількість домогосподарств, які використовують пелети для свого обігріву.

Обладнання для опалення гранулами

Як теплогенератори, що працюють на паливних гранулах, використовують два види пристроїв: пелетні каміни та котли. Каміни на пелетах одночасно служать опалювальним приладом та прикрасою інтер’єру. Потужність домашнього каміна знаходиться в межах 6-15 кВт, і підходить для обігріву однієї кімнати або невеликого одноповерхового котеджу.

Виробники пропонують три види пелетних камінів:

  • Конвекційний (з повітряним обігрівом). Працює за принципом традиційного каміна, нагріває повітря у приміщенні.
  • З водяним контуром. У конструкцію вбудований водяний теплообмінник, що дозволяє використовувати камін для гарячого водопостачання.
  • Комбінований. Пристрій дозволяє використовувати для обігріву не лише гранули, а й дрова чи брикети.

Пелетні котли відносять до категорії твердопаливних казанів. Їх пристрій дозволяє використовувати спресовані гранули для обігріву та забезпечення гарячого водопостачання.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай