Як розпізнати варикоз на ранній стадії

Здоров'я

Про таке захворювання як варикоз багато хто чув, але розуміння його симптомів є далеко не в кожного. Його основна загроза — відсутність вираженої симптоматики на ранніх стадіях.

Вчасне звернення за медичною допомогою та прийом засобів для покращення циркуляції крові, наприклад Детралекс — https://anc.ua/ru/product/detraleks, дозволять контролювати хворобу та уникнути таких ускладнень, як тромбоз, легенева емболія та трофічні виразки. Тому варто звернути увагу на перші сигнали та звернутись до спеціаліста.

Перші симптоми варикозу

На початковій (першій) стадії варикозного розширення вен хворий зіштовхується з такими проявами:

  1. Почуття втоми й важкості в ногах — якщо після робочого дня ноги стають «ватяними», то це може свідчити про варикоз.
  2. Набряклість — скупчення рідини в вечірній період призводить до припухлості, яка ще й може супроводжуватись болем.
  3. Судоми — ноги може судомити після фізичних навантажень, але їхня регулярність стає сигналом щодо порушення кровообігу.
  4. Судинні зірочки — типовий і найбільш примітний симптом, адже сині або фіолетові візерунки з надутих під шкірою вен важко не помітити.

Виявлення цих симптомів потребує нагального звернення до лікаря. Вони ще не означають, що у людини 100% розвивається варикоз, але краще пройти перевірку.

Діагностика та лікування варикозу

Чітко розпізнати варикозне розширення вен можна після ультразвукового дослідження судин. Спеціаліст менше ніж за 30 хвилин зможе виявити розширені судини, встановити швидкість кровообігу в венах, виявити пошкоджені клапани. Буде чітко зрозумілою клінічна картина та стадія розвитку хвороби.

При виявленні варикозу на початковій стадії можна уникнути хірургічного втручання. Додаткові та профілактичні методи лікування включають:

  1. Використання компресійної білизни.
  2. Зміну раціону та дотримання спеціальної дієти. яка буде багата продуктами зі вмістом флавоноїдів. вітамінів С та Е. Саме ці речовини допомагають покращити еластичність та пружність стінок вен та артерій.
  3. Виконання спеціальних фізичних вправ. Частою причиною варикозного розширення стає малорухливий спосіб життя. Тому гімнастика допомагає зміцнити м’язи та розігнати кров, що застоялась в судинах.

При ураженні великих судин на пізніх стадіях вдаються до оперативних методів — склеротерапії, ендовазальної лазерної коагуляції тощо. Вони передбачають видалення розширених судин з кровотоку. Щоб уникнути травматичних операцій та тривалого відновлення краще слідкуйте за станом ніг та венозної сітки на них. За надійними засобами профілактики та лікування звертайтесь на сайт аптеки АНС https://anc.ua/ru. Пам’ятайте, легше запобігти варикозу, ніж потім витрачати велику кількість часу та коштів серйозне лікування з довгим реабілітаційним періодом.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай