Чому важливо перевіряти гормони щитоподібної залози

Здоров'я

Щитоподібна залоза – це невеликий орган ендокринної системи, що попри свої незначні розміри виконує важливі для організму функції. Гормони, що виробляє щитовидка, підтримують оптимальну температуру тіла, забезпечують організм енергією, впливають на метаболізм, роботу серцево-судинної, нервової та інших систем. 

При недостатньому або надмірному виробленню гормонів щитоподібної залози можуть розвиватися такі захворювання, як гіпотиреоз (зниження функцій щитовидки) та гіпертиреоз (підвищення функцій органа). Дані патології зазвичай розвиваються поступово та можуть супроводжуватися неспецифічними симптомами, а на початку розвитку взагалі ніяк не проявлятися. Важливо вчасно розпізнати недугу, що збільшує шанси на якнайскоріше одужання та мінімізацію ризиків у майбутньому.

Які аналізи здати, щоб перевірити стан щитоподібної залози?

Для перевірки функцій щитовидки доцільно здати такі лабораторні дослідження:

Щитоподібна залоза продукує гормони Т3 (трийодтиронін) та Т4 (тироксин). Обидва вони мають дві фракції – вільну (біологічно активну, не зв’язану з білками крові) та зв’язану. Вони забезпечують ріст та розвиток організму, стимулюють синтез білка, впливають на вироблення енергії, підтримують роботу дихальної, серцево-судинної, нервової систем. Зміна рівнів Т3 та Т4 може призводити до порушень в роботі багатьох систем організму.

Тиреотропний гормон (ТТГ) стимулює вироблення щитоподібною залозою гормонів Т3 та Т4. Зниження його концентрації може вказувати на гіпертиреоз, а підвищення рівня на гіпотиреоз.

Для виявлення аутоімунних захворювань щитоподібної залози можна здати аналізи на АТ ТПО (антитіла до тиреопероксидази) та АТТГ (антитіла до тиреоглобуліну).

Розшифровка аналізу крові має виконуватися кваліфікованим спеціалістом, який визначає необхідність подальших обстежень або на основі отриманих результатів складає план лікувальної терапії.

Коли варто перевірити рівень гормонів щитоподібної залози?

Діагностика стану щитоподібної залози має проводитися не лише при наявності симптомів, а й з метою профілактики. Показаннями до здачі аналізів на гормони щитовидки є:

  • Планування вагітності: перші три місяці щитоподібна залоза плода ще не здатна виробляти гормони, тому він отримує їх від органа матері. При їх недостатності може порушуватися розвиток плода, тому майбутній матері варто відповідально підійти до свого здоров’я на даному етапі.
  • Безпричинні коливання ваги.
  • Швидка втомлюваність, часті депресії та емоційні розлади.
  • Порушення менструального циклу у жінок.
  • Випадіння волосся, проблеми з нігтями.

Якщо ви помітили в себе дані симптоми, варто звернутися до ендокринолога, який визначить план обстежень.

У лабораторії Мед-Еко в Харкові та Краснограді виконуємо всі види гормональних досліджень, в тому числі аналізи на гормони щитоподібної залози за доступною ціною. Для комплексної діагностики маємо розроблені пакети аналізів тиреоїдної панелі, які дозволяють визначити рівні декількох гормонів одночасно. Для здачі тестів зверніться до одного з пунктів заборі біологічного матеріалу.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай