Найбільшою проблемою суглобів є захворювання, які виникають внаслідок системних порушень, різних вроджених та набутих патологій, а також велике значення має віковий фактор. Щодо плечового суглоба, існує чимало видів порушень цілісності та функціоналу цього зчленування. Але, якщо ми говоримо про болі в плечі та постійні проблеми рухової функції, це є класичним проявом такого захворювання як артроз.
Що таке артроз плечового суглоба?
Артроз плечового суглоба – це складне поліетіологічне захворювання (тобто пов’язане з комплексом факторів), наслідком якого є дистрофічне ураження хрящової тканини з поступовим захопленням кісткового каркаса зчленування.
Патологія є підступною, адже протікає спочатку майже непомітно (в цей час руйнується хрящовий прошарок), згодом переходить на субхондральну кістку. Якщо своєчасно не вирішити проблему, хвороба не зупиниться та поступово захопить зв’язковий апарат, сухожильний компонент, загалом все що є у суглобовій капсулі.
Якщо у вас є підозра на проблеми подібного характеру, можна звернутися за посиланням https://arthroscopy.kiev.ua/ua/артроз-плеча.html, де є багато систематизованої інформації з цього приводу, а також можливість зв’язатися з лікарем травматологом з питань консультації та лікування.
Причини виникнення артрозу
На відміну від проблем травматичного характеру, артроз плечового суглоба є результатом комплексу факторів (ендокринні захворювання, порушення гормонального фону, вроджені патології, спадкова схильність). Особливо в поєднанні з інтенсивними навантаженнями на плечовий суглоб протягом тривалого періоду. Найчастіше це проявляється у похилому віку як результат усього вищесказаного.
Симптоми артрозу плечового суглоба
Якщо у вас проблеми з плечовим суглобом, необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря. Самостійно виявити артроз звичайна людина не в змозі, оскільки симптоматика є досить загальною для більшості захворювань суглобів.
Як має проявлятися саме артроз плеча:
- больові відчуття – виникають при згинанні/розгинанні, під час обертання, посилюються за фізичних навантажень, а також уночі;
- наявність блокад руху – періодичне заклинювання (через потрапляння кісткових елементів у функціональну зону суглоба).
Артроз складно виявити, оскільки причиною є не травма. Захворювання виникає як наслідок певних незначних неполадок (в тому числі загальносистемних), які вже з часом переростають в велику проблему.
Лікування артрозу плечового суглоба
Артроз, особливо застарілий, майже не піддається консервативному лікуванню. Єдиним ефективним методом вирішення проблеми є хірургічне втручання (видалення остеофітів та/або синовіальної оболонки під час артроскопії, у складному випадку – лише ендопротезування).