Коливання рівня цукру в крові — достатньо поширена проблема. Може бути діагностована гіпоглікемія (низький рівень глюкози) та гіперглікемія (високий рівень). Зазвичай такі стани супроводжуються серйозними проблемами зі здоров’ям: від почуття слабкості та серйозних ушкоджень важливих органів. Коливання рівня цукру негативно позначаються на роботі серцево-судинної системи та психічному здоров’ї. Сьогодні ми пропонуємо дізнатись вам більше про фактори, які провокують ці стани, та навчитися уникати їх впливу.
Зневоднення
Нестача гідратації впливає на роботу підшлункової залози, яка відповідає за виробництво інсуліну. Зменшення рівня рідини в організмі стає причиною зменшення виробництва інсуліну, що своєю чергою збільшує концентрацію глюкози в крові. Саме тому важливо забезпечити достатнє споживання рідини, особливо в умовах підвищеної фізичної активності або в період хвороб. Рекомендується щодня споживати достатню кількість рідини: не менше 2 літрів на день. Сюди варто враховувати не тільки воду та чай, але й будь-які інші напої та рідкі страви.
Стрес
Нерідко саме емоційний стрес негативно позначається на рівні цукру в крові, оскільки сприяє виділенню певних гормонів: адреналіну та кортизолу. Вони здатні підвищувати рівень глюкози, оскільки стимулюють процес розкладання запасів глікогену. Також варто враховувати, що чимало людей при реагуванні на стрес можуть дещо змінювати свої харчові звички, збільшуючи споживання вуглеводів та солодощів. Слід взяти до уваги й те, що нерідко стрес впливає на чутливість клітин до інсуліну, тим самим стимулюючи підвищення рівня глюкози. Саме тому важливо навчитись ефективно керувати стресом, роблячи акцент на медитаціях, йозі тощо.
Вживання штучних підсолоджувачів
Якщо ви надаєте перевагу сокам та газованкам, варто максимально уважно поставитись до здоров’я. Річ у тім, що штучні підсолоджувачі у цих напоях негативно впливають на рівень цукру в крові, тим самим підвищуючи ризик розвитку серцевих захворювань та інших проблем зі здоров’ям.
Гормональні зміни в організмі
Зазвичай гормональні зміни на кшталт менструації, менопаузи або вагітності впливають на рівень цукру в крові. Наприклад, естроген та прогестерон можуть змінити чутливість до інсуліну, через що нерідко відбуваються коливання глюкози. Для підтримки гормонального балансу в організмі рекомендується отримувати щодня достатню кількість поживних речовин. Вітамін D3 від Solgar — ідеальне рішення для забезпечення нормального функціонування організму.
Хвороби та інфекції
Різноманітні захворювання можуть змінювати рівень цукру в крові. Інфекції стають причиною вивільнення гормонів, які стимулюють підвищення рівня глюкози. Саме тому важливо підтримувати здоров’я організму шляхом правильної дієти, а також надання переваги здоровому способу життя.
Паління
Куріння взагалі негативно позначається на самопочутті людини, адже має шкідливий вплив не тільки на роботу легенів та серця, а також здатне порушувати рівень цукру в крові. Рекомендується повністю відмовитись від шкідливої звички, якщо ви хочете подбати про своє самопочуття.
Відсутність фізичної активності
Насправді фізичні вправи дуже важливі для забезпечення хорошого самопочуття. Вони сприяють зниженню артеріального тиску, запобігають серцевим проблемам, а також здатні зміцнювати кістки та підтримувати рівень цукру в межах норми. Нестача рухливих вправ може стати причиною підвищення рівня глюкози. Саме тому важливо обрати варіант активності на свій смак та приділяти достатньо уваги їй щодня.
Вживання ліків
Деякі ліки на кшталт діуретиків або антидепресантів провокують коливання рівня цукру в крові. Саме тому важливо не займатись самолікуванням та пити всі ліки під чітким контролем лікаря.
Неправильне харчування
Це може стати причиною коливання рівня цукру в крові. Наприклад, велика кількість вуглеводів (особливо простих) підвищує рівень глюкози. Так само негативно впливає й споживання великої кількості цукру та рафінованих продуктів. Варто враховувати, що їжа з низьким вмістом білків може призводити до швидкого засвоєння вуглеводів, що зазвичай стає причиною швидкого підвищення рівня цукру.