Як закрити ФОП в Україні з-за кордону?

Бізнес

Закривати ФОП з-за кордону доводиться багатьом українцям. Люди після вимушеного переїзду адаптовуються до нової країни та з часом переносять і свій бізнес (або ж починають шлях найманого працівника і завершують бізнес-справи в Україні). Закрити ФОП можна зробити самотужки та дистанційно. Ця процедура передбачає кілька етапів: подання заяви, зняття з обліку в податковій та завершення фінансових розрахунків.

Однак процес може зайняти багато часу і сил, у такому випадку допомагає консультація юриста (особливо якщо ваш випадок досить складний і ви маєте борги перед податковою чи невиконані зобов’язання). Фахівець з юридичною освітою допоможе уникнути помилок та подбає про правильне оформлення документів.

Підготовка документів та подання заяви

Для закриття ФОП потрібно подати Форму 12 до державного реєстратора. Це можна зробити онлайн через «Дію» і це найпростіший варіант. Але це можна зробити й через довірену особу – у цьому випадку необхідно оформити довіреність у нотаріуса країни перебування, легалізувати її (апостиль або консульська легалізація) та переслати документ в Україну. 

Як закрити ФОП у податковій?

Після припинення діяльності в держреєстрі потрібно знятися з обліку в податковій. Цей процес включає три кроки:

  • подання ліквідаційної звітності (єдиний податок або загальна система);
  • сплату всіх податків і зборів, якщо є заборгованість;
  • зняття з обліку у Пенсійному фонді (якщо були внески до ЄСВ).

Закриття банківського рахунку 

Якщо у вас був відкритий рахунок для ведення ФОП, його потрібно закрити. Це можна зробити через інтернет-банкінг або відправивши довірену особу з відповідними документами.

Через кілька днів після подання заяви інформацію про припинення діяльності можна перевірити в Єдиному державному реєстрі. Якщо ви подавали заяву через довірену особу, їй нададуть офіційний витяг про закриття.

Що буде, якщо виїхати за кордон і не закривати ФОП?

У вас можуть виникнути фінансові та юридичні проблеми. Адже ви все одно зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок. Якщо цього не робити, борг зростатиме разом зі штрафами та пенею. З часом податкова може ініціювати блокування ваших рахунків, а також передати справу до виконавчої служби. Усе це може ускладнити ваші фінансові операції, якщо ви досі використовуєте українські рахунки за кордоном.

У випадку суттєвої заборгованості податкова може передати справу до виконавчої служби, що потенційно призведе до арешту майна на території України. Якщо ви не готові закривати ФОП або не маєте на це часу, хоча б подайте заяву про тимчасове припинення діяльності.


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай