Коли ми говоримо про сорсинг та рекрутинг, багато людей не завжди правильно розуміють обидва поняття. Це не дивно. Адже й досі більшість компаній у малому та середньому бізнесі намагаються суміщати ці дві професії в одній людині. Найбільші компанії та агенції IT рекрутингу можуть дозволити собі наймати фахівців на кожну позицію окремо. Через те, що сорсинг є першим і основним етапом процесу пошуку кандидатів, йому завжди приділяють найбільшу увагу.
Нагадаємо про основні етапи процесу сорсингу в IT. Їх виділяють чотири:
1. Складання сорсингової стратегії. Коли ми проаналізуємо вакансію та намалюємо портрет ідеального кандидата, то зможемо вирішити на яких ресурсах та якими методами ми будемо його шукати.
2. Пошук кандидатів. Цей процес використовує найкращі практики сорсингу в IT. А залежить він в першу чергу від вибраної стратегії. Відповідно до позиції, яку потрібно закрити та кваліфікації кандидата, сорсери включають в пошук спеціалізовані сервіси та сайти на яких можуть «ховатись» потрібні спеціалісти.
3. Пошук контактної інформації. Відповідного кандидата можна знайти навіть у професійних чатах. Але у більшості таких випадків у сорсерів не буде реальної інформації про людину. Потрібно підключати тематичні ресурси аби знайти контакти на інших платформах або витягнути приховану всередині сайтів інформацію.
4. Перший контакт з кандидатом. Не завжди його проводить сорсер, часто він передає зібрану інформацію рекрутеру для подальшої роботи. Але, коли ця функція лягає на плечі сорсера, останньому потрібно вивчити кандидата як особистість та знайти, чим можна його зацікавити аби змінити місце роботи.
Інструменти сорсингу в IT варті окремої розповіді. Коротко можна сказати, що опанувавши спеціалізовані курси, можна навчитись багатьох секретів, які стануть у пригоді не лише в роботі, а й у повсякденному житті.
Конкуренція на ринку праці спонукає приділяти основну увагу економії часу на закриття вакансії. Автоматизація процесу сорсингу в IT стає сучасною необхідністю.
Просунуті сорсери досконально можуть користуватись такими інструментами як:
- Скрапінг (техніка отримання даних із внутрішньої інформації, що міститься на сайтах);
- X-ray пошук (за допомогою зовнішнього пошукового додатка);
- Булевий пошук (включає вміння правильно використовувати логічні оператори);
- Скринінг резюме в автоматичному режимі;
- Штучний інтелект та багатьма іншими.
Варто розуміти, що поєднання сорсингу з рекрутингом може вдвічі прискорити роботу по закриттю вакансії, а процеси автоматизації у 3-4 рази.