Нострифікація диплома: що це таке, та як пройти процедуру у 2024 році

Бізнес

Здобули омріяну освіту у виші, але сумніваєтеся, чи визнають ваш диплом за кордоном? Ви іноземець, який здобув освіту у своїй країні, але не впевнені, чи знайдеться для вас робота в Україні? З такими проблемами зустрічається ледь не кожен випускник, який хоче знайти престижну роботу. Тому існує процедура, яка називається нострифікація. 

У цій статті ми розповімо про головні нюанси визнання документів про освіту та надамо поради, які допоможуть зорієнтуватися в цьому. 

Що таке нострифікація? Коли й кому потрібна нострифікація диплома?

Під нострифікацією розуміють процедуру визнання документів про освіту в інших країнах. Для цього документи порівнюють з певними освітніми програмами.

В Україні процедуру реалізує МОН. Визнання здобутого освітнього рівня можливе для диплома бакалавра, магістра чи для доктора філософії. 

Спершу проводиться верифікація наданих документів. Комісія перевірить, чи дійсно особа навчалась у ЗВО. За результатами розгляду готується висновок:

  • документ нострифікують цілком;
  • нострифікують частково;
  • відмовлено у легалізації.

Якщо все добре, то власник диплома отримує свідоцтво з нострифікації, яке підтверджує право продовження навчання чи влаштування на роботу. В середньому порівняльний аналіз проводять за 10–30 днів, але може розтягнутися на 40–60 днів. 

Процес нострифікації диплома

Опрацювання наданих документів проводиться підприємством «Інформаційно-іміджевий центр», який підпорядковується МОН.

Нострифікація диплому можлива за умови підготовки наступних матеріалів:

  1. Нотаріально засвідченої копії документа про освіту та переклад.
  2. Копії додатка до диплома.
  3. Засвідченої копії документів про попередню освіту.
  4. Копії документа, який підтверджує особу, або ж нотаріально завірені копії.

Більш детально ознайомитися з процесом визнання документів про освіту можна на офіційному сайті «Інформаційно-іміджевого центру».

Особливості процесу нострифікації та поради для успішного проходження процедури

Будьте готові, що доведеться складати іспити, адже часто документи не визнають повністю. Якщо не склали один з предметів, то доведеться перескласти. Пам’ятайте, що комісія не працює безплатно. В Німеччині нострифікація коштує від 200 EUR, тоді як у Польщі – 3000 PLN. Кошти не підлягають поверненню.

З’ясуйте, чи є країна підписантом Гаазької конвенції (1961 р.). Коли так, то доведеться ставити апостиль або скористатися консульською нострифікацією. Для перекладу документів слід звернутися до бюро юридичних перекладів та завірити копії. 


Допоможи ЗСУ



Реквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Скай