Договір купівлі-продажу квартири

Бізнес

На те, щоб оформити договір купівлі-продажу квартири може бути витрачено багато часу. Це зайвий клопіт для обох сторін угоди. Кожна людина, яка бажає купити елітну нерухомість Києва, надихаючись фотографіями з інтернету, промовистим описом, наявністю всіх зручностей на відстані ста метрів від будинку та гарною транспортною розв’язкою, забуває про ювелірні юридичні деталі, які можуть зіграти злий жарт. Майбутньому власнику житла потрібно з’ясувати, яка “історія” у житла, оцінити стан ремонту, уточнити, хто платить за договір при купівлі квартири, провести ревізію сантехніки, меблів та якості ремонту, дізнатися всі технічні характеристики, нюанси та запобігти можливим ризикам.

Щоб підстрахуватися, можна скласти два договори:

  • попередній;
  • основний.

Перший допоможе зафіксувати факт сформованої домовленості про проведення процедури (актуально для об’єктів нерухомості, що знаходяться в процесі будівництва), зафіксувати інформацію про внесення депозиту, комплексну ціну житла, потенційні терміни підписання основного договору. Судові органи можуть визнати договір купівлі-продажу квартири недійсним, якщо буде виявлено невідповідність актуальним вимогам в українській законодавчій базі. Отримати детальну консультацію можна у нотаріуса, юриста, та у будь-якого експерта сфери нерухомості, яким засвідчується договір купівлі-продажу квартири у Києві.

Порядок укладання договору купівлі-продажу квартири

Важливим у процесі є підготовчий етап. При формуванні угоди договір купівлі-продажу квартири вважається укладеним, якщо заздалегідь будуть зібрані всі документи:

  • Документ про право володіння нерухомістю, що продається – договір купівлі-продажу, документація про отримання в дар житла, свідоцтво про приватизацію апартаментів, підтвердження права на спадщину та інші оригінальні документи.
  • Документ, що засвідчує особу, ідентифікаційний номер усіх людей, які є законними власниками житла.
  • Звітність про грошову оцінку житла експертами.
  • Технічний паспорт об’єкта.
  • За умови, що житло було куплено людиною під час заміжжя або після розлучення, то важливо, щоб було надано свідоцтво про шлюб/розлучення та підтвердження, що чоловік/дружина не проти продати квартиру.
  • При реалізації апартаментів за дорученням – оригінальний екземпляр довіреності, паспорт та ідентифікаційний номер довіреної особи.

Отримати детальну консультацію щодо порядку проведення процедури можна в експертів агентства нерухомості Києва, щоб спільно провести переговори та досягти усних домовленостей, перевірити документацію об’єкта нерухомості, скласти текст, погодити нюанси та внести коригування, отримати нотаріальне посвідчення, зареєструвати перехід права володіння на базі угоди.

Порядок реєстрації договору купівлі-продажу квартири та отримання права власності

Зібравши пакет документів та уклавши договір, його необхідно зареєструвати. Є кілька варіантів. Наприклад, зареєструвати за фактом укладання нотаріального договору. Таким чином у людини з’являється право власності і немає потреби збирати додаткову документацію.

Є ще один варіант – клієнт звертається до державного реєстратора з проханням здійснити реєстрацію. Для цього потрібно мати на руках пакет документів, які підтверджують, що людина має право володіння. У законі України детально прописано, які документи мають бути подані.

Цікавлячись питанням, скільки зберігати договір купівлі продажу квартири, слід зазначити, що продавець, і покупець повинні зберігати документ від одного року з моменту угоди. У разі втрати угоди, відновити договір купівлі-продажу квартири, або отримати дублікат договору купівлі-продажу об’єкта нерухомості можна, запросивши відомості з Державного реєстру нерухомості.


Допоможи ЗСУРеквізити Національного банку України


Поділитися з друзями
Кропивницький — Скай